DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VPR 7. oktobrī aicināts piedalīties BSSSC 29. ikgadējās konferences paneļdiskusijā par zaļo kursu un digitālo transformāciju

Ceturtdien, 7. oktobrī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova aicināta piedalīties starptautiskās organizācijas “Baltijas Jūras valstu starpreģionālā sadarbība” (BSSSC) organizētajā paneļdiskusijā par reģioniem un pilsētām kā zaļā kursa un digitālās transformācijas veicinātājiem. Paneļdiskusija notiks BSSSC 29. ikgadējās konferences ietvaros. Diskusijā piedalīsies arī reģionu pārstāvji no Norvēģijas, Somijas, Kaļiņingradas un Vācijas.

Inese Suija-Markova norāda, ka Vidzemē ar Eiropas Savienības apstiprināto stratēģiju jau rēķinās: “Jaunā Vidzemes reģiona attīstības programma ir tieša liecība tam, ka Vidzemes reģiona organizācijas – pašvaldības, uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji ir gatavi līdzdarboties reģiona zaļajā kursā un digitālajā transformācijā. Mēs varam ar to lepoties! Izmantotā pieeja, kad attīstības programmā izvirzītajām prioritātēm pamatā likta dabas sistēmu un resursu saglabāšana un gudra apsaimniekošana, apstiprina, ka Vidzemē uz teritorijas attīstību raugāmies pavisam no jauna skatupunkta, ne tādā kārtībā, kā līdz šim ierasts. Kā svarīgus elementus esam izvirzījuši sadarbību, digitālo transformāciju un ekonomikas pārveidi. Vidzemes reģiona attīstības programma ir tapusi, iesaistoties daudzām sabiedrības grupām.  Tās pirmajā apspriešanā kopā saņemti 2165 priekšlikumi un pārliecinošs atbalsts šiem uzstādījumiem. Tas liecina, ka sabiedrība šai transformācijai ir gatava!  Tagad mums visiem ir jāstrādā kopā, lai šos mērķus pārvērstu reālās darbībās. Tas iekļauj arī pieredzes apmaiņu un sadarbību ar ārvalstu partneriem, tāpēc Vidzemes reģionam ir jābūt aktīvam un pārstāvētam tādos sadarbības tīklos un organizācijās kā Baltijas jūras valstu reģionu sadarbība (BSSSC).”

Informācija par BSSSC konferenci, tostarp konferences programma 7.-8. oktobrim skatāma šeit: https://www.bsssc.com/bsssc-annual-conference-2021

Atgādinām, ka š.g. 24. septembrī Vidzemes plānošanas reģiona padome nolēma deleģēt Inesi Suiju-Markovu pārstāvēt Vidzemes plānošanas reģiona intereses BSSSC valdē. Vidzemes plānošanas reģions ir vienīgais valdes pārstāvis no Latvijas.

BSSSC valde regulāri tiekas, lai noteiktu politiskos mērķus noteiktā teritorijā, kā arī uzraudzītu organizācijas ikdienas darbu.

BSSSC ir reģionu tīklojums, kam piemīt politisks raksturs. Organizācija dibināta Norvēģijā, 1993. gadā. Organizācijas biedri ir reģionu pārstāvji no desmit Baltijas jūras reģionā ietilpstošajām valstīm, t.i., Vācijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU