DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Ieceļotāju SMS apziņošanu pagarina līdz 31. martam

Valdība šodien, 5. oktobrī, lēma pagarināt SMS apziņošanu, lai informētu ieceļotājus, iebraucot Latvijas teritorijā, par valstī noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Apziņošana noteikta līdz 2022. gada 31. martam.

Saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības tendencēm pasaulē un Eiropā valstis ir noteikušas dažādus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tostarp Latvija, jo Covid-19 infekcijas izplatība turpinās un veselības nozares noslodze joprojām ir pieaugoša. Ieceļotāji ir identificēti kā nopietna  riska grupa, kas ieved dažādus Covid-19 infekcijas paveidus Latvijā un arī izplata tos. Ieceļojošo personu informēšana ir būtiska sastāvdaļa no Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu kopuma, tāpēc nepieciešams turpināt SMS apziņošanu personām, kas ieceļo vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm

Valdības lēmums paredz, ka mobilo sakaru operatori turpinās personai (viesabonentam, kurš ir reģistrējies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, un Latvijas mobilo sakaru operatora balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas) nosūtīt automātisko paziņojumu par Latvijā spēkā esošajiem drošības pasākumiem, kas personai ir jāievēro.

SMS apziņošanas izmantošana ļauj elastīgi reaģēt un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus, ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju pasaulē un nepieciešamību reglamentēt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un regulēt epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Izdevumi, kas radušies mobilo sakaru operatoriem  par SMS paziņojumu nosūtīšanu viesabonentiem tiks segti  no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, savukārt izmaksas par SMS nosūtīšanu balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas, sedz attiecīgais mobilo sakaru komersants.

SMS apziņošana tika uzsākta 2020. gada 28.septembrī, un valdība to pagarināja līdz 2021. gada 30. septembrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU