DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. septembrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Nacionālie bruņotie spēki aicina plašsaziņas līdzekļus un sabiedrību neizplatīt video, kurā redzams, kā sieviete ar bērnu pārbīstas no šāviena

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 17. septembrī, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis ticies ar sievieti, kura redzama video no Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes Rīgā, kas informatīvajā telpā izraisījis plašu rezonansi un diskusijas ne tikai Latvijas, bet arī Krievijas plašsaziņas līdzekļos.

Tikšanas laikā sieviete apliecināja, ka jau tuvākajā laikā vērsīsies Datu valsts inspekcijā ar rakstisku iesniegumu, norādot, ka ir pārkāptas tiesības uz personas datu aizsardzību. Vienlaikus Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi sniegt ģimenei nepieciešamo atbalstu šī jautājuma izskatīšanā ciešā sadarbībā ar Datu valsts inspekciju, un citos iespējamajos jautājumos, piemeram, šāviena trokšna iespējamo ietekmi uz bērna veselību.

Nacionālie bruņotie spēki aicina plašsaziņas līdzekļus un sabiedrību neizplatīt šo video, kā arī izdzēst jau nopublicēto video, jo tā publicēšana nav saskaņota ar tajā redzamo sievieti, līdz ar to tas ir uzskatāmas par personas tiesību pārkāpumu. Nacionālie bruņotie spēki informē, ka sieviete mēģinājusi sazināties ar video autoru, lai video tiktu izdzēsts, bet atbildi nav saņēmusi, neraugoties uz video autora aktivitāti sociālajos medijos, komunicējot par šo video ne tikai ar citiem sociālo mediju lietotājiem, bet arī žurnālistiem.

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir svarīga gan iedzīvotāju, gan mācību dalībnieku drošība un veselība, tāpēc Bruņotie spēki ir izvērtējuši konkrēto gadījumu, ņemot vērā apstākli, ka konkrētajā situācijā sieviete bija ceļā uz savu dzīvesvietu uz kuru nebija iespējams izvēlēties citus mācību norises vietas apiešanas ceļus par ko tika informēti arī mācību dalībnieki, attiecīgi izdarot secinājumus, lai turpmāk militārajās mācībās pilsētvidē preventīvi novērstu šādas situācijas.

Jau ziņots, ka militāro mācību “Namejs” aktīvā fāze līdz 3. oktobrim norisinās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un piegulošajos novados, kā arī Jelgavā, Kuldīgā, Dobelē, Ventspilī, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Preiļos, Daugavpilī, Rēzeknē un citās pilsētās. Jau ziņots, ka militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku, tostarp Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, tostarp Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki.

Militāro mācību uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Iedzīvotāju ievērībai

Nacionālajos bruņotajos spēkos septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību laikā ārpus poligoniem tiek izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību sociālo tīklu profilos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU