DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Latvijā turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19

Aizvadītās nedēļas laikā, no 6.septembra līdz 12.septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 21,7 %. Turpinās stacionēto pacientu pieaugums, pagājušajā nedēļā par 35%, stacionārā ārstējas vidēji 218 (iepriekš 161) pacients katru dienu.  

No visiem veiktajiem testiem 79% (192 478 testi) bija saistīti ar izglītības iestāžu skriningu, bet 21% (51 058 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 13% (351 inficētais) bija saistīti ar izglītības iestāžu skriningu, bet 87% (2 324 inficētie) pārējā sabiedrības daļa. No visiem skriningā atklātajiem inficētajiem 60% epidemiologu aptaujas laikā atklāja, ka ir novēroti saslimšanas simptomi. 

Vidēji dienā tika veikti vidēji 34 805 testi (iepriekš – 31 997) un dienā atklāti vidēji 382 jauni gadījumi (iepriekš 314).  

Turpinās pieaugums Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaitam bērnu vidū līdz 19 gadiem, visizteiktāk vecuma grupā 10-14 gadi, kā arī novērots pieaugums visās pārējās vecuma grupās. Saslimstība vecuma grupās 0-4 gadi un 5-6 gadi saglabājas zem vidējā saslimstības rādītāja valstī. Pagājušajā nedēļā turpinājās pieaugums visos reģionos. Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā bija 1,17 (bija 1,46), kas liecina par infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā. 

Aizvadītajā nedēļā 52,5% noskaidrotas inficēšanās vietas, lielākoties tās bija mājsaimniecības (tuvās kontaktpersonas, ģimenes locekļi), izglītības iestāde, darba vieta vai apmeklēts privāts pasākums. 

Pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 2 201 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeidzis, kas kopumā ir 82% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt 474 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 18% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 3 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.  

Jāatzīmē, ka, pieaugot  vakcinēto skaitam  un Covid-19 infekcijas izplatībai turpinoties pārsvarā nevakcinēto cilvēku vidū, kopējā saslimstībā pieaugs vakcinēto cilvēku infekcijas gadījumu īpatsvars. Taču vakcinēto cilvēku vidū saslimšana visbiežāk norit vieglākā formā un ar retāku stacionēšanas nepieciešamību, tāpēc vakcinēto un saslimušo cilvēku īpatsvara rādītājs vienmēr jāvērtē kontekstā ar vakcinācijas novērsto Covid-19 gadījumu skaitu sabiedrībā kopumā. 

Eiropas valstu vidējais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju turpina nedaudz samazināties līdz 187,3 (nedēļu iepriekš – 199,3). Latvijas rādītājs pieaudzis līdz 182,1 (pirms nedēļas – 115,2).  

Iepriekšējā nedēļā nedaudz samazinājies ievesto Covid-19 gadījumu skaits (60), sastādot 2,2% no visies saslimšanas gadījumiem Latvijā.  Laikā no 31. līdz 36. nedēļai (2.08.-12.09.2021.) saslimušie visbiežāk Latvijā ieradušies no Turcijas (63 gadījumi), Krievijas (43), Baltkrievijas (Irākas 40), Lielbritānijas (38), Vācijas (30). 

Aicinām iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19!  

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazināt Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.  Par konkrēta ražotāja vakcīnas pieejamību izvēlētajā vakcinācijas punktā iedzīvotāji var uzzināt šeit: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/atbildes-uz-biezak-uzdotajiem-jautajumiem-par-vakcinaciju-pret-covid-19#ka-es-varu-noskaidrot-kada-veida-vakcinu-iespejams-sanemt-manis-izveletaja-vakcinacijas-punkta  

SPKC stingri rekomendē jebkādas slimības pazīmju gadījumā (piemēram, iesnas, klepus, galavassāpes, temperatūra utml.) palikt mājās un nedoties uz skolu vai darbu, bet sazināties ar ārstu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU