DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

EuroSkills 2021 Latvijas komanda tiekas ar izglītības un zinātnes ministri

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 13. septembrī, SkillsLatvia komandas dalībnieki, kuri pārstāvēs Latviju starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2021 tikās ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci. Starptautiskais konkurss notiks no 22. līdz 26. septembrim Grācā, Austrijā.

Ministre A. Muižniece jaunajiem profesionāļiem vēlēja panākumus, konkurējot ar pārstāvjiem no 19 valstīm: “Man ir liels prieks par tik kuplu delegāciju, neskatoties uz to, ka pagājušais gads ir bijis izaicinošs arī profesionālajā izglītībā. Esmu lepna par katru no jums, un sajūtas ir līdzīgas tām, ar kādām es pavadīju olimpiešus. Atcerieties, ka jūs esat paši labākie savā nozarē, un jūsu uzdevums ir aizbraukt parādīt to, ko jūs jau zināt un spējat vislabāk.”

Līdztekus jaunieši pastāstīja par sevi, savu profesiju un motivāciju piedalīties starptautiskajā konkursā EuroSkills 2021. Ogres tehnikuma audzēknis un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) speciālists Reinis Gunārs Mednis stāsta: “Uztraukums mums visiem ir liels. Starptautiskais līmenis -  tā ir daudz augstāka latiņa, bet mēs ticam, ka izcīnīsim medaļas.” Jaunie speciālisti atzina, ka arī gatavošanās laiks pandēmijas apstākļos nebūt nebija viegls. “Konkursā man ar runas mākslu būs jāpierāda – šis ir labs produkts! Bet cilvēciskais kontakts mācību procesā ir ļoti pietrūcis,” atzīst Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Linards Andersons, kurš Latviju pārstāvēs mazumtirdzniecības prasmju konkursā.

Tikšanās laikā ministre neslēpa pārsteigumu par uzdevumu apjomu, kas jāpaveic vien trīs dienu vai 18 stundu laikā. Piemēram, grafikas dizainerim Edgaram Ancītim no Rīgas Valsts tehnikuma būs jāveido logo, animācijas, dizains mobilajai aplikācijai, mājaslapai, kā arī produkta iepakojumam.

Šogad 19 jaunieši no 12 profesionālās izglītības iestādēm pārstāvēs Latviju 17 prasmju konkursos. Jaunieši pierādīs savas prasmes modes tehnoloģijās, skatlogu noformēšanā, grafikas dizainā, IKT, web tehnoloģijās, sausajā būvē un apdarē, elektriskajās instalācijās, smago spēkratu tehnoloģijās, ēdienu gatavošanā, restorānu pakalpojumos, mēbeļu galdniecībā, mazumtirdzniecībā, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, kravu pārvadājumos, galdniecībā, friziera darbos un viesu uzņemšanā. Ar visiem komandas dalībniekiem iespējams iepazīties Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā.

Konkursā EuroSkills 2021 aptuveni 400 jaunieši no dalībvalstīm demonstrēs savas profesionālās prasmes un konkurētspēju ar citu valstu jauniešiem. EuroSkills ir iespēja gūt personīgus panākumus, prezentēt savas valsts profesionālās izglītības kvalitāti, salīdzināt profesionālās kompetences, sekmēt konkurētspēju, tāpat vairot profesionālās izglītības popularitāti un pievilcību. Pirmais Euroskills konkurss notika 1998. gadā. Latvija konkursā piedalās jau kopš 2010. gada, un kopumā ir ieguvusi 3 zelta, 3 sudraba, 3 bronzas un 12 izcilības medaļas. Plašāka informācija par Latvijas sasniegumiem pieejama VIAA mājaslapas sadaļā EuroSkills.

Latvijas komandas dalību konkursā EuroSkills 2021 finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI