DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

LPS priekšsēdētājs reģionālajās vizītēs Jēkabpilī un Preiļos pārrunā ATR ietekmi un budžeta vajadzības

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis 9. un 10. septembrī viesojās Jēkabpils novadā un Preiļu novadā, kur ar pašvaldību vadību pārrunāja novadu aktualitātes, tostarp pielāgošanos administratīvi teritoriālajai reformai, kā arī vajadzības nākamā gada budžetā.

Šī bija pirmā LPS priekšsēža reģionālā vizīte pēc administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas un jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām. Šajā gadā G. Kaminskis apmeklēs vairākas pašvaldības, lai klātienē uzklausītu pieredzi par darbu pēc apvienošanās un nākotnes attīstības plāniem, tostarp arī lai iepazītos ar jaunajiem pašvaldību vadītājiem.

Tikšanās laikā ar Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju Raivi Ragaini pārrunāti pašvaldības attīstības plāni, tostarp investīciju piesaiste - priekšrocības un izaicinājumi. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs sarunā atzina, ka saistībā ar investīciju piesaisti uzņēmējdarbības attīstīšanai kā galvenie izaicinājumi ir infrastruktūras ierīkošana līdz potenciālajām industriālajām zonām, kā arī darbaspēka piesaiste.

G. Kaminskis atzina, ka Jēkabpils novads ar savu ģeogrāfisko novietojumu ir ļoti piemērota vieta jaunu industriālo zonu izveidošanai un investīciju piesaistei uzņēmējdarbībā, jo ir viegli sasniedzams arī citu novadu iedzīvotājiem.

Pārrunājot pašvaldības darbu pēc administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas, R. Ragainis ieskicēja galvenos izaicinājumus, tostarp normatīvo aktu salāgošanu, kas katrā no pievienotajām pašvaldībām ir atšķirīgi, administratīvā darba apjoma pieaugumu, pašvaldības darbinieku atalgojuma sistēmas sakārtošanu, kā arī finansējuma vienmērīgu sadali pagastu - bijušo novadu tālākai attīstībai. "Situācija ir sarežģīta, bet mēs intensīvi strādājam, lai izveidotu tādu struktūru, kādu to redzam," pauda Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs.

Viesojoties Preiļu novadā, G. Kaminskis ar domes vadību un deputātiem pārrunāja novadam aktuālos jautājumus pēc administratīvi teritoriālās reformas - novadam aktuālākais ir vietējo ceļu sakārtošana, lai nodrošinātu iedzīvotājiem visu pakalpojumu pieejamību un pašvaldības turpmāku attīstību.

Kā potenciālos ieguvumus no pašvaldību apvienošanas, LPS priekšsēdis uzsvēra, ka mazāks pašvaldību skaits nozīmē lielāku vienotību un vēl lielāku rēķināšanos ar to viedokli. "Neskatoties uz to, ka apvienojot pašvaldības, tās ir attālinājušās no vietējiem iedzīvotājiem, mums ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu viņiem nepieciešamo pakalpojumu klāstu un vienlaikus visiem sadarbojoties - veicināt valsts attīstību," pauda G. Kaminskis.

LPS valde ir sākusi sarunu ciklu ar Finanšu ministriju par nākamā gada pašvaldību budžetu, lai sagatavotu ikgadējo LPS un Ministru kabineta vienošanās un domstarpību protokolu. G. Kaminskis informēja, ka nākamajā gadā pašvaldību budžetā ir plānots palielinājums, tostarp saistībā arī ar nepaliekamā minimuma paaugstināšanu. Tāpat LPS vēlas panākt pakāpenisku pašvaldību budžetā ieskaitāmās iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas palielinājumu. Patlaban tā ir 75%, taču LPS valde rosinājusi Finanšu ministriju ik gadu palielināt proporciju par 1% līdz tiek sasniegti 80%.

Vizītes laikā Jēkabpils novadā G. Kaminskis apskatīja industriālo zonu, savukārt Preiļu novadā viesojās Jāņa Eglīša Preiļu valsts ģimnāzijā un sociālās aprūpes centrā “Vārkava”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU