DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Andreja Upīša memoriālajā muzejā notiks tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Ingu Gaili

15. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības iela 38–4) notiks tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Ingu Gaili, tādējādi aizsākot jaunu sarunu ciklu ar romānu un literatūrzinātnisko monogrāfiju sērijas „Es esmu...” autoriem. Sarunu ciklā iecerēts atskats uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem, tajos aprakstītajām kultūrvēsturiski nozīmīgajām personībām un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Pēc viena no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā – vēstures romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) – tās iniciatori 2018. gadā nolēma spert nākamos soļus ar vēl jo iespaidīgāka literāra projekta īstenošanu. Šoreiz, lai radītu Latvijas kultūras vēsturē unikālu un līdz šim nebijušu literatūras un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu, vienkopus pulcēti ne tikai dažādu paaudžu un literārās pieredzes rakstnieki, bet arī literatūrzinātnieki, kuru redzeslokā nonākušas 13 Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgas personības – sākot ar Annu Brigaderi un beidzot ar Ilzi Šķipsnu. 2020. gadā sērijā tika publicēti pirmie literātu darbi – Andra Zeibota romāns „Krauklis”, Ingas Gailes romāns „Rakstītāja”, Laimas Kotas romāns „Cilvēks ar zilo putnu”, bet 2021. gadā līdz šim publicēts Andra Akmentiņa romāns „Meklējot Ezeriņu”, Ilzes Jansones romāns „Laika rēķins” un Māra Bērziņa romāns „Nākotnes kalējs”.

Sarunā tiksimies ar Ingu Gaili, kuras pērn izdotais romāns „Rakstītāja” (2020) kļuva par pirmo sērijas darbu, kas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā par labāko prozas grāmatu. Inga Gaile pēdējos prozas darbos mērķtiecīgi pieskārusies dažādām ar vēsturi saistītām problēmām – gan pietiekami alternatīvu skatījumu uz Latvijas sabiedrību 20. gadsimta 30. gados romānā „Stikli” (2016), gan totalitārisma un tā seku jautājumiem romānā „Skaistās” (2019). Rakstnieces darbi ir atzinīgi novērtēti gan lasītāju, gan literatūras kritiķu vidū – par romānu „Skaistās” Inga Gaile ieguva Literatūras gada balvu. Romāna „Rakstītāja” centrā – līdz šim salīdzinoši reti pieminētā un plašākam interesentu lokam mazzināmā latviešu rakstniece un sieviešu tiesību kustības aktīviste Ivande Kaija un viņas traģiskais mūžs.

Jau septembra otrajā pusē un oktobra sākumā Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāmas nākamās tikšanās ar sērijas autoriem – rakstnieci Ilzi Jansoni un rakstniekiem un dzejniekiem Andri Akmentiņu un Andri Zeibotu.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu klātienē var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sarunu būs iespējams vērot arī attālināti, pieslēdzoties interneta translācijas tiešsaistei. Biļetes ir iespējams iegādāties muzejā vai ar pārskaitījumu pirms pasākuma laika – katras iegādātās biļetes īpašnieks saņems unikālu saiti ar pieeju video tiešraides translācijai.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 15. septembris, 18.00–19.30.
Ieejas maksa: 5.00 €.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU