DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri: Baltkrievijas izvērstā hibrīdoperācija apdraud visu Eiropas Savienību

Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministri, piedaloties Eiropas Savienības (ES) neformālajā aizsardzības ministru sanāksmē Slovēnijas pilsētā Brdo,  uzsvēra, ka Baltkrievijas režīma izvērstā hibrīdoperācija, spiežot migrantus mēģināt nelegāli iekļūt kaimiņvalstīs, apdraud ne tikai Baltijas reģionu, bet gan visu ES.

Nelegālās imigrācijas krīze uz ES ārējām robežām Latvijā, Lietuvā un Polijā norisinās laikā, kad Baltkrievijā notiek Krievijas vadītās militārās mācības “Zapad 2021”, radot papildu drošības riskus. Ministri pauda bažas, ka Baltkrievijas režīma īstenotās neparedzamās aktivitātes un caurspīdīguma trūkums krīzes sakarā var novest pie nevēlamas situācijas eskalācijas, provokācijām, kā arī incidentiem pie ES robežām ar Baltkrieviju.

Baltijas valstis un Polija pauž nelokāmu atbalstu savstarpējiem centieniem atrisināt migrantu krīzi, un turpina cieši sadarboties, meklējot veidus,  stiprināt savu robežu drošību. Šī sadarbība izpaužas, apmainoties ar informāciju, kā arī savstarpēji sniedzot nepieciešamo palīdzību, kas apliecina sabiedroto valstu solidaritāti.

Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija atzīst ES un NATO sniegto atbalstu to centieniem, kas veikti  pamatota reakcija uz notiekošo hibrīdo operāciju, ko veic Baltkrievijas režīms.

Aizsardzības ministri vienojās, ka notikumi uz Baltkrievijas robežas tikai stiprina jau  ciešo sadarbību starp četrām valstīm. Turklāt Baltijas valstis un Polija ir cieši sadarbojušās ar citiem sabiedrotajiem un, ja situācija pasliktinātos, saglabā iespēju vajadzības gadījumā vērsties pie pārējiem ES un NATO sabiedrotajiem.

Jau vēstīts, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12. jūlija sniegto atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju uz Latvijas - Baltkrievijas robežas.

Nacionālie bruņotie spēki pie valsts austrumu robežas ir izvērsuši papildus novērošanas sistēmas, nodrošinājuši bezpilota lidaparātus, norīkojuši papildus personālu, kā arī rīko regulāras militārās mācības.

Ņemot vērā militāro mācību “Zapad 2021” norisi, no 15. augusta pie Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas robežām norisinās kopīgas Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vada lieluma vienību mācības, lai pastiprinātu savu klātbūtni pierobežā.

Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšana Valsts robežsardzei notiek saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 6. pantu un citos ārējos normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU