DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiekas ar Uzbekistānas vēstnieku Latvijas Republikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: IZM

“Latvija ir ieinteresēta attīstīt un paplašināt līdzšinējo sadarbību ar Uzbekistānu izglītības un zinātnes jomā, veicinot studentu, pētnieku un akadēmiskā personāla mobilitāti, daloties pieredzē un izstrādājot arī kopīgus projektus,” tā šodien, tiekoties ar Uzbekistānas vēstnieku Latvijas Republikā Kadambaju Sultanovu, uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Līdzšinējo veiksmīgo sadarbību izglītības un zinātnes jomā apliecina lielais studentu skaits no Uzbekistānas Latvijas augstskolās. Aizvadītajā studiju gadā Latvijā studēja 1329 uzbeku studenti, kas ir otra lielākā grupa starp visiem ārvalstu studentiem Latvijā. Studentiem un pētniekiem no Uzbekistānas katru gadu tiek piešķirtas arī Latvijas valsts stipendijas - 2021./2022. akadēmiskajā gadā piešķirtas 6 stipendijas studijām un 2 stipendijas pētniecībai Latvijas augstskolās un pētniecības iestādēs, kā arī 10 stipendijas dalībai starptautiskajās vasaras skolās.

Uzbekistānas kolēģi aktīvi piedalās Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajos pasākumos, veicinot labākās prakses apmaiņu saistībā ar izglītības reformām, digitalizāciju, jaunatnes prasmju pilnveidošanu, izglītības kvalitātes uzraudzību.

ES programmas Erasmus+ aktivitātes “Augstākās izglītības sektora mobilitāte starp programmas un partnervalstīm” ietvaros līdz 2023. gadam tiek īstenotas vairākas studentu un personāla mobilitātes starp Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Uzbekijas augstskolām. Savukārt aktivitātē “Kapacitātes stiprināšana augstākajā izglītībā partnervalstīs” 2019.gadā apstiprināts kopīgais Latvijas un Uzbekistānas projekts, kurā darbojas arī partneri no Lietuvas, Grieķijas un Portugāles. Arī pagājušajā gadā apstiprināti divi kopīgie projekti sadarbībai starp Latviju un Uzbekistānu. No Latvijas puses projektu koordinē Latvijas Lauksaimniecības universitāte, projektā piedalās divas Uzbekistānas institūcijas, kā arī  partneri no Somijas un Lietuvas.

Šobrīd Uzbekistānas eksperti izskata Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības vienošanās projektu par sadarbību izglītības un zinātnes jomā, kurā akcentētas abpusēji izdevīgas sadarbības iespējas profesionālajā izglītībā un apmācībā, augstākajā izglītībā un pētniecībā, attīstot un stiprinot kontaktus starp abu valstu izglītības un zinātniskajām institūcijām, tajā skaitā Eiropas Savienības un citu starptautisko programmu ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU