DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

5 Latvijas augstskolu projekti apstiprināti EEZ grantu stipendijām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) apstiprināja piecus Latvijas augstskolu projektus, kas tika iesniegti Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu (EEZ/N) programmas “Pētniecība un izglītība” stipendiju aktivitātes konkursā. Studentu, akadēmiskā un administratīvā personāla mobilitātei finansējumu saņems Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.

Projekti, kas skar tēmas par veselīgu novecošanu, labklājību un sociālo drošību, sadarbību un dzimumsocialitāti, kā arī govs un kazas piena antimikrobiālām īpašībām, paredz uzlabot augstskolu studējošo un personāla prasmes un kompetences augstākās izglītības un pētniecības jomā. Visi apstiprinātie projekti veidos starptautisku sadarbību ar Islandes, Norvēģijas un Lihtenšteinas augstākās izglītības iestādēm.

Projektu īstenošana ilgs no 2021. gada septembra līdz 2024. gada 30. aprīlim. Īstenošanas izmaksas variē no 19 tūkstošiem eiro līdz 117 tūkstošiem eiro, bet kopējā apstiprināto projektu summa ir 269 825 eiro.

Ņemot vērā pandēmijas radītos ceļošanas un klātienes pasākumu ierobežojumus, 2021. gada 29. jūnijā valdības apstiprinātās izmaiņas noteikumos par stipendiju aktivitātes īstenošanu paredz 2022. gada sākumā izsludināt vēl vienu stipendiju aktivitātes projektu konkursu. Šajā konkursā Latvijas, Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas augstskolas varēs īstenot mobilitātes arī attālinātā veidā jeb tiešsaistē un saīsinātos termiņos. Tas augstskolām ļaus nodrošināt studentiem un personālam dalību starptautiskās apmaiņas programmās arī vīrusa Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Otrajā projektu konkursā pieejamā summa ir 313 041 eiro.

Stipendiju aktivitāte atbalsta padziļinātu, uz pētījumiem balstītu zināšanu attīstību, uzlabojot augstskolu doktorantu, maģistra, bakalaura un profesionālo studiju programmu studentu, akadēmiskā un administratīvā augstskolas personāla prasmes un kompetences augstākās izglītības un pētniecības jomā.

EEZ/N grantu programmas “Pētniecība un izglītība” apsaimniekotājs ir Izglītības un zinātnes ministrija, kas atbild par programmas īstenošanu Latvijā. Savukārt VIAA kā programmas ieviesējs veic projektu vērtēšanu, īstenošanas uzraudzību un kontroli. Stipendiju aktivitāte sniedz ieguldījumu augstākajā izglītībā un pētniecībā, mazinot ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā, stiprinot divpusējās attiecības un veicinot apmaiņu starp donorvalstīm un Latviju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU