DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Nevalstiskās organizācijas turpinās sniegt atbalstu sabiedrībai Covid-19 krīzes seku mazināšanā

Valdība 6. jūlija sēdē pēc Kultūras ministrijas (KM) priekšlikuma pieņēma lēmumu līdz 31. augustam turpināt valsts budžeta finansēto programmu „Atbalsts NVO Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai”.

Programmas mērķis ir sniegt atbalstu nevalstisko organizāciju (NVO) darbībai, tostarp tādām aktivitātēm, kas tiek īstenotas papildus valsts un pašvaldību institūciju darbam, lai mazinātu Covid‑19 krīzes radītās negatīvās sekas visos Latvijas reģionos.

Programmas īstenošanu nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), kas 2020.gada 21. decembrī izsludināja atklātu projektu pieteikumu konkursu. Konkursa rezultātā finansējums piešķirts 21 nevalstiskās organizācijas projektu īstenošanai par kopējo līgumu summu 529 672,23 eiro apmērā, paredzot pabeigt projektus līdz 30. jūnijam.  Taču, izvērtējot projektu ieviešanas gaitu, ir konstatēts, ka projektos plānotās aktivitātes ir uzsāktas, tomēr atsevišķu projektu intensitāte neatbilst sākotnēji plānotajai. Projektu īstenotāji ir norādījuši, ka notikusi neplānota aizkavēšanās, kas saistīta ar ieilgušiem pulcēšanās ierobežojumiem, piegāžu kavējumiem un citiem kavējošiem faktoriem.

Lai sasniegtu mērķi un plānotos projektu rezultātus, nepieciešams pārstrukturēt daļu aktivitāšu, pielāgojot tās šā brīža situācijai. Tas būs iespējams līdz ar atbalsta sniegšanas termiņa pagarinājumu, tādējādi ļaujot sasniegt vairāk mērķa grupu un sniegt papildu atbalstu krīzē skartajiem. Programmas īstenošana tiek turpināta iepriekš piešķirtā finansējuma ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU