DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Dati pierāda – vakcinācijai ir augsta efektivitāte un samazināts risks saslimt

Analizējot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā esošo informāciju par reģistrētajiem Covid-19 gadījumiem, un salīdzinot indivīdu līmenī ar Nacionālā veselības dienesta Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmā (e-veselībā) esošo informāciju par vakcinētajām pret Covid-19 personām, iegūta informācija, ka no 2020.gada 28.decembra līdz 2021. gada 2. jūlijam Covid-19 infekcija konstatēta 101 209 cilvēkiem, t. sk. 4 074 (4%) cilvēkiem pēc pirmās vakcīnas devas un 292 (0,3%) cilvēkiem infekcija konstatēta pēc 14 dienām, pabeidzot vakcinācijas kursu. 

Salīdzinot Covid-19 infekcijas sastopamības biežumu visiem Latvijas iedzīvotājiem un vakcinētām personām, var secināt:

  • Cilvēki, kas saņēmuši 1.poti, Covid-19 infekcija tika konstatēta 9,6 reizes retāk, nekā Covid-19 gadījumu sastopamība populācija kopumā,
  • Cilvēki, kas pilnīgi vakcinēti (2 potes un 14 dienas pēc vakcinācijas) – 93,6 reizes retāk iespēja inficēties,

Epidemioloģiskās uzraudzības dati apstiprina klīniskajos pētījumos iegūto informāciju, ka vakcinācija efektīvi samazina inficēšanās, hospitalizācijas un nāves risku Covid-19 infekcijas rezultātā.

Savukārt analizējot stacionēšanās datus no 2020.gada 53.nedēļas līdz 2021.gada 21.nedēļai kopumā stacionēti 11 440 cilvēki, kur 11 115 gadījumos cilvēks nebija vakcinēts, 322 gadījumos bija saņemta viena pote, bet 3 gadījumos stacionēšanai bija citi iemesli.

Līdzīgs datu sadalījums ir ar Covid-19 saistītajiem nāves gadījumiem vakcinēto un nevakcinēto vidū.No 2020.gada 53.nedēļas līdz 2021.gada 26.nedēļai kopā konstatēti 2 718 nāves gadījumi, t.sk. 2 395 nevakcinēto vidū, 322 gadījumos bija saņemta viena pote, bet 1 cilvēkam bija pilns vakcinācijas kurss. Analizējot sīkāk šo gadījumu, seniors bija pieklājīgā vecumā ar vairākām blakussaslimšanām, bez Covid-19 simptomiem.

Vakcinēto personu vidū inficēšanās, hospitalizācijas vai nāves risks Covid-19 dēļ novērojams ievērojami zemāks salīdzinājumā ar vidējo attiecīgo stāvokļu biežumu populācija, it sevišķi, ja ir pabeigts vakcinācijas kurss, tādējādi pieaugot vakcinācijas aptverei, Covid-19 izplatība ievērojami mazināsies, tiks  novērsti stacionēšanas un nāves gadījumi. Ar citiem sabiedrības veselības drošības pasākumiem (piem., sociālā distancēšanās, roku mazgāšana) nav iespējams sasniegt šādu efektu. Vairākas infekcijas slimības pasaulē ir ierobežotas un apturētas pateicoties vakcinācijai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU