DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Latviju un Lietuvu vieno ciešas vēsturiskas un ekonomiskas saites, apņēmība stiprināt kopīgās vērtības reģionā

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 18. jūnijā, tikšanās laikā ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) pārrunāja divpusējās sadarbības, reģionālos un starptautiskās dienaskārtības jautājumus. Šī bija pirmā oficiālā Lietuvas premjerministres vizīte Latvijā.

“Latvijas un Lietuvas sadarbība ir balstīta vēstures, kultūras, interešu un vērtību kopībā, mūs vieno kopīgs darbs Eiropas Savienībā un NATO. Šodien pārrunājām virkni jautājumu, kas ir mūsu kopīgo interešu lokā, tostarp kopējo drošības situāciju Baltijas reģionā un abu valstu stingro atbalstu NATO. Pārrunājām mūsu valstīm būtiskās ekonomiskās sadarbības iniciatīvas - “Rail Baltica”, kā arī elektrotīklu sinhronizācijas projektus, kas mūs daudz ciešāk savienos ar Eiropu, radot plašākas ekonomiskās sadarbības iespējas. Esmu pārliecināts, ka pēc šīs tikšanās mūsu abu valstu draudzība ir kļuvusi vēl stiprāka, esam vēl vairāk apņēmības pilni stiprināt mūsu kopīgās vērtības reģionā - brīvību, demokrātiju un likuma varu,” pēc tikšanās uzsvēra K. Kariņš.

Pārrunājot Covid-19 pandēmijas pārvarēšanu, abu valstu valdību vadītāji uzsvēra, ka joprojām ir svarīga informācijas apmaiņa un pandēmijas ierobežošanas politiku koordinācija starp Baltijas valstīm. Šobrīd Latvijai, Lietuvai un Igaunijai kopīgs uzdevums ir efektīva un raita vakcinācijas procesa nodrošināšana. K. Kariņš pauda gandarījumu par abu valstu pievienošanos ES digitālajam Covid-19 sertifikātam.

Latvijas un Lietuvas premjerministri pārrunāja reģionālos ekonomiskās sadarbības projektus – tika pārrunāta “Rail Baltica” projektēšanas un celtniecības darbu gaita un panākta vienošanās, ka līdz gada beigām ekspertiem jāizstrādā starpvaldību līgums par kopīgu infrastruktūras pārvaldību.
Pārrunājot jautājumus par elektroenerģijas ražošanu un piegādēm reģionā, K. Kariņš atkārtoti pauda atbalstu Lietuvas bažām par Astravjecas atomelektrostacijas drošību; kopš 2020. gada novembra Latvija ir pārtraukusi elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju. Tika pārrunāta arī Baltijas un ES elektrotīklu sinhronizācijas projekta gaita.

Abas puses arī apsprieda aktuālos starptautisko attiecību un reģionālās drošības situācijas jautājumus. Latvijas un Lietuvas premjerministri pauda atzinību par NATO samita lēmumiem un ASV iesaisti reģionam būtisku jautājumu risināšanā, un piekrita, ka situācija reģionā kopumā ir satraucoša, jo Krievija ilgstoši neuzvedas kā atbildīgs starptautiskais spēlētājs. K. Kariņš sarunās ar Lietuvas premjeri uzsvēra nepieciešamību atbalstīt reformu procesus Austrumu partnerības valstīs, īpašu uzmanību pievēršot noturības stiprināšanai tādās jomās kā ekonomika, drošība un cīņa ar dezinformāciju. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība turpināt atbalsta sniegšanu Baltkrievijas pilsoniskai sabiedrībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU