DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

E. Siliņa: Zviedrijas lēmums Latvijā izvietot mehanizētās vienības un tankus stiprinās NATO un reģiona drošību

Zviedrijas valdības tikko izziņotais lēmums izvietot Latvijā mehanizētās vienības, kurās ietilps kājnieku kaujas mašīnas “CV90” un “Leopard 2” tanki, būtiski stiprinās Baltijas jūras reģiona drošību un NATO sabiedroto kolektīvo aizsardzību. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura ceturtdien darba vizītes ietvaros tikās ar Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu.

Zviedrijas premjerministrs abu valstu valdību vadītāju kopīgajā preses konferencē informēja, ka Zviedrijas valdība pieņēmusi formālu lēmumu uzdot valsts bruņotajiem spēkiem gatavoties mehanizēto vienību izvietošanai Latvijā nākamā gada sākumā. Par to vēl balsos Zviedrijas parlaments. Vienībās ietilps arī kājnieku kaujas mašīnas “CV90” un “Leopard 2” tanki.

“Latvija augstu novērtē Zviedrijas gatavību sniegt savu ieguldījumu mūsu kolektīvajās atturēšanas un aizsardzības spējās. Baltijas jūras reģiona drošības nostiprināšana tagad ir vēl aktuālāka nekā iepriekš. Latvija vēlreiz apsveic Zviedrijas lēmumu pievienoties NATO – mēs esam vienmēr to atbalstījuši. Dalība NATO paver arī jaunas iespējas ciešākai sadarbībai militārās industrijas attīstībā. Zviedrijas valdības lēmums oficiāli sākt gatavošanos savu bruņoto spēku vienību izvietošanai Latvijā ir lieliska ziņa mūsu kopīgās drošības stiprināšanai. Latvija turpinās attīstīt savas kaujasspējas – mēs jau investējam aizsardzībā ap 3% no IKP. Tas nozīmē, ka attīstām arī Latvijas militāro infrastruktūru, lai būtu pilnībā sagatavoti Zviedrijas spēku uzņemšanai mūsu valstī,” uzsver E. Siliņa.

Ministru prezidente arī norāda, ka Latvijai un Zviedrijai ir lieliskas attiecības, ko valstis stiprina visos līmeņos. Mums ir ļoti ciešas ekonomiskās saites, un Latvija ir ieinteresēta piesaistīt vēl vairāk Zviedrijas investīciju, uzsver E. Siliņa.

Valstis kopīgi atbalsta Ukrainas cīņu par uzvaru karā pret agresorvalsti Krieviju, kas nav atteikusies no savām imperiālistiskajām ambīcijām. Tāpēc ir ļoti būtiski Latvijā, Zviedrijā un Eiropas Savienībā kopumā stiprināt militāro industriju, uzskata Ministru prezidente. Tāpat valstu valdību vadītāji pārrunāja noturības stiprināšanu un kopīgo sadarbību informatīvajā telpā, lai pretotos dezinformācijai un propagandai.

Ministru prezidente Stokholmā tikās arī ar uzņēmuma “SAAB” prezidentu Mikaelu Johansonu (Micael Johansson) un kompānijas vadības pārstāvjiem, ar kuriem pārrunāta militārās industrijas attīstība un sadarbība ar Latviju. Tāpat arī Stokholmā notika Ministru prezidentes tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem, kā arī Latvijas vēstniecības Stokholmā darbiniekiem. Piektdien, 26. aprīlī, E. Siliņa apmeklēs Gēteborgu, kur uzmanības fokusā būs ekonomiskās sadarbības veicināšana ar Zviedriju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI