DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

TM: No 15. jūnija laulību ceremonijās varēs piedalīties lielāks personu skaits

No 2021. gada 15. jūnija laulību ceremonijās gan dzimtsarakstu nodaļās, gan baznīcās var piedalīties lielāks personu skaits, ja tās ir vakcinējušās pret Covid-19, pārslimojušas Covid-19 infekciju vai uzrādījušas negatīvu Covid-19 testu.

Par laulības reģistrācijas kārtību, ja visas klātesošās personas, t.sk. bērni no 12 gadu vecuma, ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas Covid-19 infekciju:

  • nav ierobežots personu skaits, kas var piedalīties laulību ceremonijā;
  • laulības ceremonijas laikā minētās personas var nelietot mutes un deguna aizsegus un neievērot 2 metru distanci gan iekštelpās, gan ārtelpās.

Par laulības reģistrācijas kārtību, ja kāda no klātesošajām personām, t.sk. bērns no 12 gadu vecuma, nav vakcinēta vai pārslimojusi Covid-19 infekciju, bet tai ir negatīvs Covid-19 testa rezultāts:

  • laulības ceremonijā var piedalīties ne vairāk kā 300 personas iekštelpās un  ne vairāk kā 500 personas ārtelpās;
  • visām klātesošajām personām laulības ceremonijas laikā jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro 2 metru distance.

Par laulības reģistrācijas kārtību, ja kāda no klātesošajām personām, t. sk. bērns no 12 gadu vecuma, nav vakcinēta vai pārslimojusi Covid-19, kā arī tai nav veikts Covid-19 tests:

laulības ceremonijā var piedalīties:

  • iekštelpās, klātesot ne vairāk kā 10 personām divu mājsaimniecību ietvaros (neieskaitot dzimtsarakstu nodaļas amatpersonu vai garīdznieku);
  • ārtelpās, klātesot ne vairāk kā 20 personām (neieskaitot dzimtsarakstu nodaļas amatpersonu vai garīdznieku).
  • visām klātesošajām personām laulības ceremonijas laikā ir jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro 2 metru distance.

Papildu informācija:

Attiecībā uz bērniem līdz 12 gadu vecumam ierobežojumi šobrīd nav noteikti – tie var piedalīties laulības ceremonijā, neuzrādot vakcinācijas, pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu, taču iekļaujas noteikto personu skaitā augstāk minētajos gadījumos. Personu skaits, kas piedalās laulības ceremonijā, ir iepriekš jāsaskaņo ar dzimtsarakstu nodaļas amatpersonu vai garīdznieku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU