DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

KNAB publicē jaunāko informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas un to apvienības no 6. februāra līdz

3. jūnijam kopumā noslēgušas līgumus 1 103 962,16 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem.

KNAB atgādina, ka katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst tērēt politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem vai dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Turklāt priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos jāiekļauj gan partijas kopējie, gan katra deputāta kandidāta individuālie izdevumi.

Vienlaikus KNAB vērš uzmanību, ka visiem 42 politiskajiem spēkiem, kas bija iesnieguši deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām, līdz š.g. 5. jūlijam jāiesniedz KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.

Šodien, pašvaldību vēlēšanu dienā, KNAB aktīvi seko līdzi, vai politiskās reklāmas nav iekļautas tirdzniecībā esošos preses izdevumos, kā arī par maksu izvietotas internetā un sociālajos tīklos.

KNAB pateicas iedzīvotājiem par līdzšinējo iesaisti. Ja iedzīvotāji šodien konstatē politisko reklāmu tirdzniecībā esošos preses izdevumos un apmaksātu politisko aģitāciju sociālajos tīklos un internetā, KNAB aicina par šādiem gadījumiem nekavējoties ziņot bezmaksas lietotnē “Ziņo KNAB”, zvanot iestādes uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi knab@knab.gov.lv.

Savukārt, ja iedzīvotāji šajā dienā pilsētvidē konstatē izvietotus plakātus, bukletus, aģitāciju pie iecirkņiem, skrejlapu dalīšanu, aģitāciju uz automašīnām u.tml., par to jāziņo Valsts policijai, zvanot uz 110.

Ar aktuālo informāciju par politisko partiju deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem no 6. februāra līdz 3. jūnijam, kurus KNAB iesniegušas partijas un reklāmas pakalpojumu sniedzēji, var iepazīties KNAB tīmekļa vietnē.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU