DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs uzsver transatlantiskās sadarbības nozīmi reģiona drošībā

2021. gada 2. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs videokonferencē tikās ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) kolēģiem, lai pārrunātu ārpolitikas aktualitātes. Runājot par nesenajiem notikumiem saistībā ar Baltkrieviju, ārlietu ministrs uzsvēra, ka Baltkrievijas rīcība ir bīstama, tāpēc sektorālās sankcijas jāievieš pēc iespējas ātrāk, vienlaikus turpinot atbalstīt Baltkrievijas pilsonisko sabiedrību. Ministrs arī pateicās kolēģiem par solidaritāti un atbalstu saistībā ar Latvijas vēstnieka un diplomātu izraidīšanu.

Sanāksmes laikā ministri pievērsās arī notikumiem Krievijā, Ukrainā un Tuvajos Austrumos. Diskusijā par gaidāmo NATO samitu, E. Rinkēvičs atzīmēja, ka “ASV nemainīgi ir ciešākais sabiedrotais un ieņem atslēgas lomu Eiropas drošībā. Transatlantiskā sadarbība ir mūsu drošības stūrakmens, un mums ir jāizmanto pašreizējā pozitīvā gaisotne sadarbībā ar ASV administrāciju, lai turpinātu attīstīt transatlantiskās partnerattiecības, kā arī ir nepieciešams regulārs un strukturētāks dialogs par plašo ES–ASV attiecību dienas kārtību.” Ministrs uzsvēra, ka jūnijā plānotais ES–ASV samits ir lieliska iespēja augstākajā līmenī demonstrēt koordinētu pieeju globāliem izaicinājumiem (Krievija, Ķīna, Irāna, Afganistāna, dezinformācijas ierobežošana, sankciju koordinēšana).

Diskusijā par Ķīnu E. Rinkēvičs atzīmēja, ka nepieciešama koordinēta NB8 valstu nostāja. Zviedrija informēja par aktualitātēm Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas darbā, Igaunija un Norvēģija – par aktualitātēm Apvienoto Nāciju Organizācijā, bet Islande sniedza pārskatu par paveikto, koordinējot Arktikas padomes darbu. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka “Latvija apzina savas intereses Arktikā un gatavo pieteikumu novērotājvalsts statusa iegūšanai Arktikas Padomē.”

Informācijai

NB8 formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. 2021. gadā NB8 darbu koordinē Somija, par pamatuzdevumu izvirzot ekonomikas atveseļošanu pēc Covid-19 pandēmijas radītā trieciena, izmantojot digitalizācijas, inovāciju un klimata politiku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU