DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Līdz 13.jūnijam var pieteikt pretendentus balvai “Cilvēka izaugsmei”

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā aicina pieteikt  pretendentus balvu konkursam "Cilvēka izaugsmei", kurā jau astoto gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas nesavtīgi iegulda resursus sabiedrības attīstībā un cilvēka izaugsmē.

Septiņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 29 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir tādas personas kā “Eņģeļa pasts” izveidotāja Līga Uzulniece, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra “Līna” vadītāja Vita Kalniņa, Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā darba veicēja resocializācijas jomā Tamāra Krēsliņa, kā arī kustība #paliecmājās (#vieglipalīdzēt), nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds”, un citi. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.

Pieteikumus nominācijām iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  1. Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  2. Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  3. Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  4. Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikumus konkursam  var iesniegt līdz 13. jūnijam. Žūrijas komisija izvērtēs pretendentu atbilstību kritērijiem un līdz 9. augustam izvirzīs finālistus. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā, kurā tiks pasniegta arī žūrijas specbalva. Katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketukurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Pretendentiem ir iespējams nominēt balvai arī pašiem sevi.

Par balvu “Cilvēka izaugsmei”

Balva tika dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development), lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, pazemināts iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. 

Papildus informācija: http://www.cilvekaizaugsme.lv/

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU