DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

LIAA uzsāk sniegt atbalstu 415 biznesa idejām un jaunajiem uzņēmumiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šī gada pavasara uzņemšanā pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros tika saņemti 863 pieteikumi, no tiem darbu programmās uzsāks 415 dalībnieki. Inkubācijas programmai tika saņemti 337 uzņēmumu pieteikumi, no tiem uzņemti 84 dalībnieki. Pirmsinkubācijas programmai pieteicās 526 biznesa ideju autori, no tiem sešu mēnešu programmā startēs 331 ideja. Šogad pirmo reizi LIAA aicināja pieteikties arī Latvijas diasporas pārstāvjus. Interese izrādījās liela - pieteicās 79 pretendenti no 25 valstīm, tostarp no Kanādas, ASV, Šveices, Francijas, Horvātijas, Grieķijas, Ungārijas, Itālijas, Turcijas, Taivānas, Japānas, Mozambikas un Dienvidāfrikas.

Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova par rezultātiem saka: “Pirmkārt, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, jāuzsver, ka šajā uzņemšanā saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 863 pieteikumi! Turklāt 2021. gada pavasara uzņemšanas rezultāti visos LIAA biznesa inkubatoros rāda, ka to uzņēmumu vidū, kas darbojas augsto un vidēji augsto tehnoloģiju jomās un kuru darbības pamatā ir viedā specializācija, pieprasījums pēc šādas atbalsta programmas turpina augt.”

“Latvija tikko sagaidīja savu pirmo vienradzi Printful – šādu statusu piešķir jaunuzņēmumam, kas sasniedzis vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru tirgus vērtību. Tas ir novērtējums ne tikai mūsu uzņēmumam, bet arī Latvijai un Latvijas talantiem. Tas pierāda, ka Latvijā var izveidot lielu starptautisku uzņēmumu. Tas ir liels, ilgstošs un smags, bet izdarāms darbs. Ticiet saviem spēkiem un ar neatlaidīgu komandas darbu Latvijas jaunajai uzņēmēju paaudzei vēl priekšā lieli sasniegumi." - jaunajiem dalībniekiem panākumus novēl “Printful” mārketinga vadītājs Raitis Puriņš.

2020. gada rudens uzņemšanā LIAA biznesa inkubatoros tika saņemti 532 pieteikumi, 219 inkubācijas programmai (26% bija no uzņēmumiem augsto un vidēji augsto tehnoloģiju jomās) un 313 pirmsinkubācijas programmai. No visiem 2020. gada rudenī iesniegtajiem pieteikumiem 16% biznesa idejas vai uzņēmumi darbojās kādā no augsto vai vidēji augsto tehnoloģiju jomām. Salīdzinājumam, 2020. gada pavasara uzņemšanā pieteikumu skaits inkubācijai bija 211, bet pieteikumu skaits pirmsinkubācijai bija 290.

2021. gada pavasarī 67% inkubācijas programmā uzņemto uzņēmumu saistīti ar apstrādes rūpniecību (pārtikas produktu, t.sk. dzērienu ražošana; tekstilizstrādājumu ražošana, t.sk., apģērbu, ādas izstrādājumu ražošana; koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, t.sk., mēbeļu ražošana u.c.). No visiem jaunajiem dalībniekiem 12% uzņēmumi darbojas informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozarē un 11% profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā.

Šajā uzņemšanā pirmo reizi tika uzrunāta Latvijas diaspora, aicinot pieteikties tiešsaistes pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. Uz aicinājumu pavisam atsaucās 71 biznesa ideju autors un 8 uzņēmumu komandas no 25 valstīm. No diasporas pretendentiem LIAA biznesa inkubatoru tiešsaistes pirmsinkubācijas programmā ir uzņemts 71 biznesa idejas autors un 3 uzņēmumu komandas inkubācijas programmā.

Vācijā dzīvojošā Elīna Pinto saka: “Dalība pirmsinkubācijas programmā Latvijā balstās manā ticībā tam, ka Latvijai ir vismaz tikpat liela uzņēmējdarbības un inovāciju atspēriena jauda kā Igaunijai, Singapūrai vai Vācijai, kur dzīvoju. Programmai pieteicos kopā ar mākslas zinātāju un uzņēmēju komandu Latvijā, kurai vēlos palīdzēt pasaulē iznest ideju par mākslas tirgus iespēju digitalizēšanu un demokratizēšanu, mazinot arī tā radīto klimata pēdu. Paļaujos, ka programma ļaus ideju aprobēt, pilnveidot un uzlikt uz stabiliem biznesa pamatiem.

Jūrmalas biznesa inkubatora jaunā dalībniece un uzņēmuma SIA “Grunch” pārstāve Julianna Bebre saka: “Mūsu ideja ir izveidot restorāniem digitālu ēdienkarti, kurai ir QR kods; tajā varēs veikt pasūtījumus un to apmaksu. Mēs mērķtiecīgi meklējām iespēju, kā attīstīt šo ideju; tā kā man ir svarīgi maksāt nodokļus Latvijā un biju arī nedaudz dzirdējusi par LIAA biznesa inkubatoru, pieteicāmies tam. Pats būtiskākais, ko vēlamies iegūt programmā, ir profesionāļu pieredze – mentorings, kontakti ar citiem jauniem uzņēmējiem, protams, finansiālais un cita veida atbalsts arī ir no svara, uzsākot savu biznesu.”

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Latvijā darbojas 13 LIAA biznesa inkubatori – Daugavpilī, Jūrmalā, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā, Ventspilī un Radošo industriju inkubators Rīgā, kā arī piecas biznesa inkubatoru atbalsta vienības Cēsīs, Gulbenē, Saldū, Jēkabpilī un Bauskā. LIAA biznesa inkubatoru darbību finansē Eiropas Savienība ERAF projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators” un Latvijas Republika.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2021. gada rudenī, jaunie dalībnieki pieteikumus varēs iesniegt septembrī. Informācija par atbalsta programmām un pasākumiem LIAA biznesa inkubatoros pieejama inkubatoru Facebook vietnēs, kā arī LIAA tīmekļa vietnē https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU