DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Precizēts, kāda informācija par pasažieru komercpārvadājumiem būs jāiesniedz VID

Valdība 18. maijā apstiprinājusi grozījumus normatīvajā regulējumā par informācijas saturu un formātu, kas pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu sniedzējiem būs jāiesniedz Valsts ieņēmuma dienestam (VID). Grozījumu mērķis ir samazināt pasažieru komercpārvadātājiem sniedzamo datu apjomu un dot iespēju datus iesniegt dažādos formātos.

No 2021. gada 1. jūlija stājas spēkā normatīvais regulējums, kas nosaka pienākumu iesniegt tiešsaistē datus VID par sniegtajiem pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili vai  taksometru.

Valdības apstiprinātie grozījumi normatīvajā regulējumā paredz samazināt tiešsaistē VID iesniedzamo informācijas apjomu par sniegtajiem pakalpojumiem, nodrošinot būtiskāko datu iesniegšanu. Vienlaikus, lai neierobežotu modernāko tehnoloģiju izmantošanu datu apmaiņā ar VID, ir noteikts, ka informāciju varēs iesniegt dažādos formātos.

Prasības attiecas uz tīmekļvietnēm vai mobilajām lietotnēm, kas reģistrētas VSIA “Autotransporta direkcija” Autopārvadātāju informatīvajā datu bāzē un pārvadātājiem, kas sniedz pasažieru komercpārvadājumus ar taksometriem.

Grozījumi veikti divos tiesību aktu projektos – Ministru kabineta 2019.gada 19.novembra noteikumos Nr.541 “Noteikumi par tīmekļvietņu vai mobilo lietotņu pakalpojuma sniedzējiem pasažieru komercpārvadājumos ar taksometru un vieglo automobili” un Ministru kabineta 2019.gada 27.augusta noteikumos Nr.405 “Noteikumi par pasažieru komercpārvadājumiem ar taksometru”, taksometru pārvadātājiem un tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējiem.

Grozījumi stāsies spēkā oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā noteiktajā kārtībā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU