DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Noskaidroti nacionālā konkursa SkillsLatvia 2021 uzvarētāji tērpu dizainā un transporta pārvadājumos

Noskaidroti nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursu “Tērpu dizains” un “Transporta pārvadājumi” uzvarētāji. Pirmo vietu prasmju konkursā “Tērpu dizains” ieguva PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Paula Punkstiņa, bet konkursā “Transporta pārvadājumi” izcilu rezultātu sasniedza Rēzeknes tehnikuma audzēkne Elīna Dukovska. Konkursi notika attālināti tiešsaistē 6. un 7. maijā.

Prasmju konkursā “Tērpu dizains” otro vietu ieguva Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas topošā profesionāle Līva Jevdokimova, atstājot trešajā vietā PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkni Alisi Sedliņu - Brūderi. Konkursā “Transporta pārvadājumi” otro vietu ieguva PIKC Liepājas Valsts tehnikuma jaunā topošā speciāliste Krista Amanda Pavlova, bet trešo vietu izcīnīja Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas audzēknis Sandris Magone.

Abu konkursu vērtētāji, nozaru profesionāļi, uzteica jauniešu veikumu un lielisko profesionālo sagatavotību, neskatoties uz attālinātajiem apstākļiem, kādos notika gatavošanās konkursam. Konkursa “Transporta pārvadājumi” žūrijas priekšsēdētājs Ēriks Jākobsons, uzņēmuma “Terrabalt” termināla operatoru nodaļas vadītājs, atzina, ka no konkursantiem arī pats ir guvis vērtīgas atziņas darbam.

Prasmju konkursā “Tērpu dizains” piedalījās jaunie speciālisti no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas. Savukārt prasmju konkursā “Transporta pārvadājumi” sacentās audzēkņi no Profesionālās vidusskolas Victoria, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Daugavpils Tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, PIKC Rīgas Tehniskās koledžas un PIKC Liepājas Valsts tehnikuma.

Kā ziņots iepriekš, nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursi notiek gan attālināti, gan klātienē dažādās Latvijas profesionālās izglītības iestādēs. Nākamo prasmju konkursu “Smago spēkratu remonts un apkope, “Mēbeļu izgatavošana”, “Skatlogu dizains un noformēšana”, “Friziera darbi” un “Tērpu izgatavošana” norise plānota 21. maijā un no 25. līdz 26. maijam klātienē Ogres tehnikumā un Rīgas Stila un modes tehnikumā. Klātienes konkursu laikā organizatori rūpēsies par visu epidemioloģiskās drošības noteikumu un pasākumu ievērošanu. SkillsLatvia 2021 prasmju konkursu plānotās norises vietas un laiki pieejami Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2021. Aktuālāko informāciju par konkursiem, izmaiņām un rezultātiem var atrast VIAA mājaslapā, Facebook lapā, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

Turpmāk konkursanti varēs piedalīties atlases konkursos, lai pretendētu uz iespēju pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos. Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkurss EuroSkills 2021 šogad notiks no 22. līdz 26. septembrim Austrijā, Grācā. Dalība tik vērienīgā meistarības konkursā ir iespēja pierādīt savu prasmju izcilību Eiropas līmenī un apliecināt Latvijas profesionālās izglītības starptautisko konkurētspēju.

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU