DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Zinātnieku nakts pārsteidz ar virtuāliem eksperimentiem, diskusijām un mūziku!

Piektdien, 30. aprīlī, visā Latvijā norisinājās Eiropas Zinātnieku nakts, kas virtuāli pulcēja vairāk nekā 4000 interesentu, piedāvājot tiešraidē vērot ap 200 dažādas 15 Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu sagatavotas aktivitātes. Šogad pasākumu organizēja Latvijas Universitāte. 

Latvijā Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi notika jau 15. gadu un šogad interesentiem visā Latvijā un pasaulē teju 20 paralēlās tiešraidēs piedāvāja virtuāli paviesoties astoņās Latvijas pilsētās –lielākajās Latvijas augstskolās un nozīmīgākajos zinātniskajos centros. Šī gada Zinātnieku nakts tēma bija “Zinātnes sasniegumi nākotnei”. 

Pasākums norisinājās 100% attālināti platformā zinatniekunakts2021.lv, kur jau pirms pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar programmu, atlasot katram vecumam un interesēm atbilstošākos  notikumus pēc trīs kategorijām – Mazie pētniekiIzzinātāji un Lielā zinātne. Kategorijas platformā vērsa uzmanību uz izmaiņām šī gada Zinātnieku nakts mērķauditorijā – šogad pasākumā sev saistošo un interesanto rada ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie  - studenti, zinātnes interesent  un paši zinātnieki.  

Programmā pasākuma dalībnieki apmeklētajiem piedāvāja gan tiešraides aktivitātes – lekcijas, diskusijas, viktorīnas, koncertus, ekskursijas, eksperimentu demonstrējumus, autorlasījumus, fiziskās aktivitātes, gan arī jau iepriekš sagatavotus digitālos materiālus – filmas, videoprezentācijas un videolekcijas, pētījumu projektu apskatus, spēlēs u.c.. Visas piedāvātās aktivitātes deva apmeklētājiem iespēju komunicēt ar zinātniekiem un rakstiski uzdot jautājumus. Zinātnieku nakts 2021 platforma nodrošināja iespēju apmeklētājiem krāt punktus par aktīvu iesaisti piedāvātajās aktivitātēs. Trīs lielāko punktu skaitu ieguvušie saņems vērtīgas pasākuma dalībnieku sagatavotas balvas. Ap 2000 platformā publicētie komentāri un “Patīk” atzīmes pie ierakstiem rada pārliecību, ka Zinātnieku nakts 2021 pasākumu izbaudījuši ne tikai paši dalībnieki un organizatori, bet arī pasākuma apmeklētāji, kas rakstiski atzinīgi izteikušies par šī gada pasākumā piedāvāto saturu un norises formātu, kā arī uzdevuši interesējošos jautājumus. 

Pasākumā piedalījās Daugavpils Universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Organiskas sintēzes institūts, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Universitāte, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava", Liepājas Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Ventspils Augstskola un Vidzemes augstskola. Pirmo reizi pasākuma dalībnieku pulku papildināja arī Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”

Foto ieskats 2021. gada Eiropas Zinātnieku nakts norisē šeit. 

Par Eiropas Zinātnieku nakti 

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau 14 gadus septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi noticis vairāk nekā 30 valstīs un 300 pilsētās. Sakarā ar ierobežojumiem Covid-19 slimības izplatības mazināšanai, 2020. gadā rudenī plānotā Eiropas Zinātnieku nakts tika pārcelta uz šī gada 30. aprīli un drošības nolūkos norisināsies tiešsaistē vietnē zinatniekunakts2021.lv. Pasākuma mērķis ir popularizēt Eiropas zinātnes sasniegumus, veicinot komunikāciju starp zinātniekiem un sabiedrību, radīti interesi par zinātni un mudināt jauniešus izvēlēties veidot profesionālo karjeru zinātnē. 

Latvijā Eiropas Zinātnieku nakti šogad organizē Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu īstenošanu tiek finansēta ERAF projekta 1.1.1.5. Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās Nr. 1.1.1.5/20/A/002  ietvaros. 

Zinātnieku nakts 2021 norisināsies, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 slimības izplatības ierobežošanai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU