DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Izglītības un zinātnes ministrija sākusi sarunas par sadarbību ar pasaules labāko universitāti

Izglītības un zinātnes ministrija ir sākusi sarunas ar vienu no labākajām pasaules universitātēm - Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu (MIT), lai gūtu plašāku pieredzi, realizējot Latvijas augstākās izglītības procesu modernizēšanu un uzlabošanu. Prestižais reitings “QS World University Rankings” nosaucis MIT par 2021. gada labāko universitāti pasaulē.

MIT ir izveidojis centru “J-WEL”, kurā apvienoti institūta labākie akadēmiskie mācībspēki, kas piedāvā pētījumus, konsultācijas un pieredzi, lai palīdzētu augstākās izglītības iestādēm pilnveidot darbības principus un infrastruktūru, ieviešot efektīvus stratēģiskos risinājumus izglītības kvalitātes nodrošināšanai. 

Šonedēļ izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska kā goda viesis piedalījās MIT rīkotajā publiskajā diskusijā par augstākās izglītības nākotni un izglītības reformām (“Creating the Next-Generation Society: Higher Education Reform Story”). Diskusijas dalībnieki analizēja aktuālās tendences augstākās izglītības attīstībā pasaulē, savukārt I. Šuplinska sniedza ieskatu Latvijas augstākās izglītības situācijā, izceļot studiju un pētniecības virzienus, kur sasniegta izcilība – biomedicīnu un materiālzinātnes. I. Šuplinska īpaši akcentēja Latvijas augstākās izglītības virzību uz starpdisciplinaritāti, kā piemēru minot digitālo humanitāro zinātni, kas šobrīd pētniecībā piedāvā inovatīvus un saistošus risinājumus gan pasaules līmeņa ekspertiem un nozarei, gan arī skolēniem un studējošajiem, kas īpaši aktuāli attālinātā studiju/mācību procesa laikā. Diskusijā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš un Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas direktora vietnieks Claudio Rivera. 

Jau sākot no šā gada maija Rīgas Biznesa skola būs pirmā Latvijā un viena no nedaudzajām Eiropā, kurā varēs apgūt atsevišķas MIT sagatavotās studiju programmas un kursus finanšu vadībā, loģistikas sistēmu un piegādes ķēžu vadībā, statistikā un datu analīzē. Tas ļaus arī ieskatīties, kā ārvalstu institūts sadarbojas ar mūsu vietējām universitātēm un novērtēt iespējamās sadarbības rezultātus. 

Diskusijas videoierakstu var skatīt šeit: https://bit.ly/2R9Fzos  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU