DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Uz fināla kārtu konkursā par vietu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē izvirzīts viens pretendents

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa atlases komisija pieņēmusi lēmumu uz konkursa fināla jeb trešo kārtu izvirzīt vienu pretendentu.

Konkursa otrajā kārtā piedalījās trīs pretendenti. Tie konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par SEPLP darbības prioritātēm un sabiedrisko mediju turpmāko attīstību. Tāpat konkursa otrās kārtas laikā pretendentiem bija jāatbild uz jautājumiem par demokrātiskas valsts vērtībām un sabiedriskajiem procesiem, sabiedrisko mediju lomu, ētiku un darbības pamatprincipiem, kā arī organizācijas pārvaldību atbilstoši padomes kompetencei.

Pretendents, kurš izvirzīts uz konkursa trešo kārtu, tiks vērtēts, analizējot tā vadības kompetences: organizācijas vērtību apzināšanos, stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu, kā arī pārmaiņu vadību.

Konkursa noslēgumā, ja pretendents tiks atzīts par amatam atbilstošu, to virzīs apstiprināšanai Memoranda padomē. Gala lēmumu par pretendenta apstiprināšanu SEPLP locekļa amatā pieņems Saeima.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors J. Citskovskis, tās sastāvā ir Kultūras ministrijas valsts sekretāre D. Vilsone, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors J. Buholcs, Memoranda padomes nevalstisko organizāciju puses locekļi – biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents A. Gobiņš un biedrības “Sabiedriskās politikas centrs “Providus”” pārstāve A. Frīdenberga (kādu no Memoranda padomes locekļiem nepieciešamības gadījumā var aizvietot padomes locekle, biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” pārstāve A. Jansone) –, kā arī biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” deleģētais pārstāvis A. Ķēniņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU