DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Solidarizējoties ar Čehiju, Saeimas Ārlietu komisija aicina ES un NATO stingri reaģēt uz Krievijas izlūkdienestu noziedzīgajām darbībām

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 23.aprīlī, pieņēma paziņojumu par solidarizēšanos ar Čehiju, aicinot Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstis vienoties par koordinētu rīcību, lai stingri reaģētu uz Krievijas izlūkdienestu destruktīvajām, pret ES un NATO dalībvalstu interesēm un drošību vērstajām darbībām un veiktu nepieciešamos atbildes pasākumus.

“Krievijas dienestu darbības Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīs ir destabilizējošas, pat klaji noziedzīgas, un Krievija jau ilgstoši šādā veidā klaji pārkāpj sev saistošās starptautiskās vienošanās un savstarpējā cieņā balstītu starpvalstu attiecību veidošanas normas. Lai gan šī uzvedība gadu gaitā kļuvusi teju sistēmiska, ir jāapzinās, cik nopietni ir Čehijas atbildīgo dienestu secinājumi par 2014.gada notikumiem Vrbetices munīcijas noliktavā, kurā gāja bojā divi cilvēki,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Paziņojumā augsti vērtēta Čehijas atbildīgo dienestu veiktā plašā un padziļinātā izmeklēšana un sniegtie pilnvērtīgie un skaidrie secinājumi, kas apliecina Krievijas Federācijas Militārā izlūkošanas dienesta iesaisti 2014.gadā pastrādātajos noziegumos.

Komisijas deputāti paziņojumā uzsver, ka šie Krievijas Militārās izlūkošanas dienesta noziegumi izdarīti neatkarīgas un suverēnas valsts – Čehijas – teritorijā, tādējādi rupji pārkāpjot Vīnes Konvenciju par diplomātiskajiem sakariem.

Deputāti paziņojumā pauž atbalstu Čehijas varas iestāžu lēmumiem un atbildes pasākumiem, kas īstenoti, izraidot 18 Krievijas amatpersonas, kuras identificētas kā tās izlūkdienestu darbinieki, kā arī pasākumiem, ko Čehija īstenos turpmāk.

Dokumentā nosodīta Krievijas Federācijas nesamērīgā atbildes reakcija – 20 Čehijas vēstniecības Maskavā darbinieku izraidīšana, kā arī pret Čehiju vērstie draudi.

Tāpat deputāti paziņojumā pauž bažas par destabilizējošām darbībām, kuras Krievija turpina ES un NATO dalībvalstu suverēnajās teritorijās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU