DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Deputātei Jūlijai Stepaņenko izteiks brīdinājumu par ētikas kodeksa pārkāpumu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 21.aprīlī, lēma deputātei Jūlijai Stepaņenko izteikt rakstisku brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu. 

Komisija lēmumu pieņēma, skatot deputātu Kristas Baumanes, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Aigara Bikšes, Andas Čakšas, Marijas Golubevas, Ineses Ikstenas, Jura Pūces, Mārtiņa Šteina, Vitas Andas Tēraudas, Ineses Voikas un Gata Zamura iesniegumu.

Iesniegumā deputāti aicina vērtēt deputātes J.Stepaņeko izteikumus Saeimas sēdes debatēs, šī gada 18.martā izskatot priekšlikumu par likumprojekta “Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā” nodošanu atpakaļ komisijai.

Komisija konstatēja, ka J.Stepaņenko pārkāpusi Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7. un 8.punktu. Tie noteic, ka Saeimas deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpat ētikas kodekss noteic, ka deputāts respektē cilvēktiesības un argumentācijai neizmanto atsaukšanos uz sava oponenta rasi, dzimumu, ādas krāsu, tautību, valodu, reliģisko pārliecību, sociālo izcelsmi vai veselības stāvokli.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma J.Stepaņenko izteikt rakstveida brīdinājumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU