DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Precizēts normatīvais regulējums par pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām mototransporta vadītājiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai nodrošinātu nepārprotamu tiesisko regulējumu, šodien, 30. aprīlī valdība apstiprināja grozījumus, kas precizē normu regulējumu attiecībā uz  mototransporta vadītāju apliecības iegūšanu un pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām.

Lai nodrošinātu nepārprotamu tiesisko regulējumu attiecībā uz pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām mototransporta vadītājiem, grozījumi veikti Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 32.punktā. Noteikts, ka  personām, kuras apgūst AM, A1, A2 un A kategorijas transportlīdzekļu vadīšanu, pirmās palīdzības mācību kursu praktiskās daļas individuālajā apguvē un noslēguma pārbaudījuma kārtošanā ir jāievēro citām transportlīdzekļu vadīšanas kategorijām jau iepriekš noteiktās prasības. Tāpat ir noteikts, ka apmācības ir jāorganizē atbilstoši normatīvajiem aktiem par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā un klātienes mācību laikā ir jādrošina visi piesardzības pasākumi atbilstoši ar kompetentajām institūcijām saskaņotajām rekomendācijām.

Saskaņā ar valdības lēmumu, kas tika pieņemts 1.aprīlī, mototransporta vadītāju praktiskās apmācības un noslēguma pārbaudījumu kārtošana ir atļauta, sākot ar 7.aprīli, nodrošinot papildu epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmās palīdzības sniegšanas apmācības, tai skaitā praktiskās apmācības klātienē ir atsāktas no 2021.gada 1.marta. Teorijas apmācības notiek attālināti, savukārt praktiskajām apmācībām klātienē, epidemioloģisko risku mazināšanai, ir noteiktas stingras prasības. Mācības notiek pēc individuāla pieraksta, un apmācāmais praktiskajā treniņā var piedalīties tikai pēc dalības attālinātajās teorijas nodarbībās.

Vairāk informācijas: Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”

Aicinām ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus vīrusa izplatības mazināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU