DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvijas ANM plāna veiksmes pamatā ir intensīva sadarbība ar sociālajiem un citiem partneriem

Piektdien, 16. aprīlī, notika kārtējā Covid-19 stratēģiskās vadības grupas sēde, kurā valdības pārstāvji, sociālie partneri, nevalstiskā sektora pārstāvji, akadēmiķi un citas iesaistītās puses sprieda par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (turpmāk – ANM) plāna pilnveidoto piedāvājumu.

Finanšu ministrija, prezentējot ANM plāna pilnveidoto piedāvājumu, uzsvēra būtiskākās izmaiņas, kas plānā ieviestas, uzklausot gan sociālo partneru, gan arī Eiropas Komisijas priekšlikumus. Ir precizēts plāna apjoms, palielinot pieejamo finansējumu no 1,65 miljardiem eiro uz 1,82 miljardiem eiro. Uzklausot sociālo partneru vajadzības, plānā iestrādāts par 40 % lielāks atbalsts komersantiem, kā arī palielināts atbalsts sociālajai drošībai. Stiprināta arī plāna sasaiste ar Nacionālo industriālo politiku turpmākajiem septiņiem gadiem. ANM plānā ir nostiprinātas klimata izmaiņu mazināšanas mērķa ambīcijas.

Sociālie partneri, nevalstiskā, akadēmiskā un citu sektoru pārstāvji pauda pārliecību, ka ANM plāns ir kā “finanšu injekcija”, kam jānodrošina Latvijas tautsaimniecības straujāka izaugsme grantu formā turpmāko septiņu gadu laikā. Tāpēc īpaša uzmanība jāvērš uz tādu plāna rādītāju nostiprināšanu, kas rada pievienoto vērtību un rezultātus. Vienlaikus plāns paredz  transformēt Latvijas tautsaimniecību, to digitalizējot, ieguldīt cilvēkkapitālā un veicināt komercializējamas inovācijas.

Eiropas Komisijā Latvijas ANM plāna projekts jāiesniedz 30. aprīlī. Tāpēc Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Covid-19 stratēģiskās vadības grupas sēdes noslēgumā uzsvēra nepieciešamību tuvāko divu nedēļu laikā turpināt intensīvu sadarbību gan Latvijas, gan Eiropas Komisijas ekspertu līmenī, lai vienotos par vēl atlikušajām būtiskajām niansēm. Nemitīgs dialogs ar sociālajiem partneriem par konkrētiem risinājumiem ir atslēga jau šobrīd daudz kvalitatīvāk izstrādātajam ANM piedāvājumam un tā turpmākai pilnveidošanai un pabeigšanai, lai tas darbotos Latvijas tautsaimniecības izaugsmes labā.

ANM plāna izskatīšana Ministru kabineta sēdē pašlaik tiek plānota 27. aprīlī, pirms tam to izskatot arī Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU