DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Informē par iniciatīvām atkritumu apsaimniekošanas uzlabošanai Rīgā

Otrdien, 13.aprīlī, Mājokļu un vides komitejas deputāti uzklausīja ziņojumu par situāciju un plānotajiem uzlabojumiem Rīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā.

Atkritumu samazināšanas un apsaimniekošanas darba grupa, kura prezentēja šo ziņojumu, savu darbību uzsāka 2020. gada decembrī ar mērķi - veicināt Rīgā radīto atkritumu daudzuma samazināšanos, atkritumu dalīto vākšanu un pārstrādi, kā arī iedzīvotāju līdzdalību ar atkritumiem saistīto problēmu risināšanā.

Atkritumu samazināšanas un apsaimniekošanas darba grupas vadītāja Mairita Lūse: “Šajā darba grupā skatāmies uz atkritumu apsaimniekošanu pēc iespējas plašāk, tajā skaitā novēršot to radīšanu. Prieks, ka visas darba grupā iesaistītās puses ir atvērtas sadarbībai un meklē iespējas uzlabot atkritumu apsaimniekošanas situāciju Rīgā”.

Kopš decembra darba grupa strādājusi pie tādiem atkritumu saimniecībai nozīmīgiem jautājumiem kā SIA “Getliņi EKO” darbība un nākotnes stratēģija, bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošana Rīgā, šķirošanas laukumu izveides vietas un dalīti vākto atkritumu sistēmas uzlabošana.

Bioloģiskie atkritumi veido 30% no visiem iedzīvotāju radītajiem atkritumiem. Līgumos, kas ir noslēgti starp Rīgas domi un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, ir paredzēts, ka visiem iedzīvotājiem ir tiesības lūgt speciālus konteinerus bioloģiskajiem atkritumiem. Ir uzsākta aktīva sadarbība ar “Rīgas namu pārvaldnieks” bioloģiski noārdāmo konteineru izvietošanā, kā arī jau drīzumā tiks uzlabots pieteikšanās process, lai mudinātu māju apsaimniekotājus izvietot šādus konteinerus.

Rīgā tiks izveidoti 8 atkritumu šķirošanas laukumi. Laukumu vietas izvēlētas darba grupā sadarbībā ar apkaimju biedrībām. Tāpat iegūts “Rīgas namu pārvaldnieka” un atkritumu apsaimniekotāju atbalsts idejai - noteikt sausā iepakojuma konteineru izvietošanu kā obligātu pie lielajām daudzdzīvokļu mājām.

Turpmāk darba grupa plāno izstrādāt vadlīnijas radītā atkritumu daudzuma samazināšanai pašvaldības iestādēm, kā arī turpināt sadarbību ar “Rīgas namu pārvaldnieku”, lai izstrādātu līdzfinansēšanas programmu atkritumu konteineru izvietošanas nojumju būvniecībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU