DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

2023. gada Dziesmu un deju svētkos iecerētā dejas koncerta vai uzveduma mākslinieciskās koncepcijas konkurss noslēdzies bez rezultāta

Konkurss “XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma mākslinieciskā koncepcija” noslēdzies bez rezultāta. 2023. gada 3. jūlijā plānotā dejas koncerta vai uzveduma izveides tālāko virzību nolemts uzticēt Latviešu skatuviskās dejas nozares konsultatīvajai padomei.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludināja konkursu pērn decembrī, saņemot piecus mākslinieciskās koncepcijas piedāvājumus. Izvērtējot katra pieteikuma atbilstību konkursa darba uzdevumam un mākslinieciskās koncepcijas ieceres apraksta kvalitāti, konkursa komisija lēma konkursa otrajai kārtai nevirzīt nevienu no piedāvājumiem.

“Tā kā komisijas locekļu individuāli piešķirto vērtējuma punktu kopsumma nebija pietiekama, lai atbilstoši nolikumam kāds no pretendentiem varētu kvalificēties konkursa otrajai kārtai, komisija vienbalsīgi lēma rosināt Latvijas Nacionālo kultūras centru vērsties Latviešu skatuviskās dejas nozares konsultatīvajā padomē ar priekšlikumu – izveidot darba grupu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju koncerta vai uzveduma izveidei,” skaidro konkursa komisijas priekšsēdētāja Rita Spalva.

LNKC izveidotajā konkursa komisijas sastāvā darbojās latviešu skatuviskās dejas nozares pārstāvji Rita Spalva, Zanda Mūrniece, Iveta Pētersone-Lazdāne, Santa Laurinoviča un Jānis Ērglis, kurus LNKC ieteica Latviešu skatuviskās dejas nozares konsultatīvā padome, veicot balsojumu. Komisijas sastāvā darbojās arī režisore Ināra Slucka un scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

Konkursa uzdevums bija izveidot koncerta vai uzveduma māksliniecisko koncepciju, tajā ietverot māksliniecisko, režisorisko un scenogrāfisko ieceri, kā arī repertuāra veidošanas principus. Iesniegtie piedāvājumi tika izvērtēti, saglabājot pretendentu anonimitāti.

Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerts vai uzvedums ir iecerēts kā otrs vērienīgākais dejas žanra notikums blakus dejas lieluzvedumam Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos 2023. gadā. Pasākuma mērķis ir saglabāt un jaunā kvalitātē atklāt latviešu skatuvisko tautas deju žanra robežās, parādot gan izcilākās horeogrāfijas, gan jaunrades iespējas, neizslēdzot inovācijas.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU