DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Rīgas satiksme” apmaksās Konkurences padomes piemēroto sodu

“Rīgas satiksme” informē, ka Konkurences padomes piemēroto sodu 2,4 miljonu eiro apmērā, par nanotehnoloģiskās ķīmijas piegādi apmaksās noteiktajā laikā un apmērā.

Kā skaidro “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa: “Saskaņā ar Augstākās tiesas 9.aprīļa Senāta spriedumu uzņēmumam ir jāapmaksā Konkurences padomes piemērotais sods, ko mēs arī izdarīsim. Uzņēmuma finanšu stāvoklis ir stabils un būtiskas sekas uz uzņēmuma darbību šobrīd tas vairs neatstās. Taču diemžēl jāatzīst, ka uzņēmums joprojām ciešs no vēsturiskajiem notikumiem. Šis gadījums “Rīgas satiksmei” un visiem citiem darba devējiem, liek apzināties, ka darbinieku pretlikumīgas darbības dēļ uzņēmums var saņemt sodu, tāpēc jo īpaši svarīgi uzņēmuma pārvaldībā ieviest visus iespējamos labas pārvaldības instrumentus un iekšējās procedūras, lai šādi gadījumi nebūtu iespējami.”

“Rīgas satiksme” 2021.gada 12.aprīlī saņēma LR Augstākās tiesas Senāta rīcības sēdes lēmumu, ar kuru atteikts ierosināt kasācijas tiesvedību par Konkurences padomes 2019. gada 12. aprīļa lēmumu par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu lietā “Par Konkurences likuma 11. panta pirmajā daļā noteiktā aizlieguma pārkāpumu SIA “RS Baltic”, SIA “Alchimica-Latvia”, SIA “MJ Partneri”, SIA “Vialeks”, SIA “HRM”, SIA “Sava arhitektūra” un “Rīgas Satiksme” darbībās”. Līdz ar to spēkā stājies Administratīvās apgabaltiesas spriedums, un “Rīgas satiksmei” par iesaisti aizliegtā vienošanā valsts budžetā ir jāiemaksā 2,4 milj. eiro sods.

Konkurences padome ar minēto 2019. gada 12. aprīļa lēmumu konstatēja “Rīgas satiksmes” vainu aizliegtā vienošanā attiecībā uz divām cenu aptaujām, kuru organizētāja tā bija. Lēmumā tika konstatēts, ka “Rīgas satiksmes” organizētajās cenu aptaujās par mazgāšanas līdzekļu iegādi 2012.-2014. gadā pretendenti savā starpā bija saskaņojuši dalības nosacījumus, vienojoties par cenu aptaujas uzvarētāju, un veica darbības, lai tiktu sagatavotu atbilstoši pretendentu piedāvājumi. Faktiski “Rīgas satiksmes” dalība izpaudās kā uzņēmuma tā brīža darbinieka darbības, lai veicinātu iepriekš izvēlēta vienošanās dalībnieka piedāvājuma saskaņošanu un uzvaru iepirkumos, kā arī pārējo pretendentu aizsega piedāvājumu saskaņošanu un iesniegšanu. Šāda “Rīgas satiksmes” darbinieka un vairāku cenu aptaujas pretendentu rīcība šobrīd vēl arvien tiek vērtēta atsevišķa kriminālprocesa ietvaros, kur “Rīgas satiksmei” ir cietušā statuss.

Lai turpmāk izslēgtu līdzīgas darbības un pilnībā ieviestu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) prasības “Iepirkumu vadlīnijas sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem”, kā arī noteikto kārtību tirgus izpētes veikšanai, slēdzot zemsliekšņa līgumus “Rīgas satiksme” būtiski mainījusi iepirkumu organizēšanas kārtību, samazinot līgumcenu sliekšņus, no kādiem tiek rīkotas atklātas iepirkumu procedūras. Minēto darbību rezultātā tiek nodrošināts caurspīdīgāks iepirkumu process, kā arī plašāks pretendentu loks.

Lai veicinātu atklātu un caurspīdīgu līgumu slēgšanas un tirgus izpētes procesu, kā arī piesaistītu pēc iespējas plašāku pretendentu skaitu, visa informācija par iepirkumiem tiek izvietota “Rīgas satiksmes” mājas lapā www.rigassatiksme.lv sadaļā Iepirkumi. Minētajā sadaļā pieejama arī informācija par uzņēmuma veiktajām tirgus izpētēm līgumiem, kurus plānots slēgt par kopējo summu līdz 42 000 eiro bez PVN pakalpojumiem un precēm līdz, 170 000 eiro bez PVN būvdarbiem. Kā arī pieejama informācija par tirgus izpētēm atklātu iepirkumu procedūru dokumentācijas sagatavošanas procesā.

Plašāku informāciju par „Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „Twitter”, „Facebook”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU