DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses
1
1

Mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas kļuvušas vienkāršākas

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem ir vienkāršota nodokļu nomaksas kārtība. MUN deklarācijas veidlapas būs aizpildāmas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Jaunā deklarācija par 2021.gada gada pirmo ceturksni jāiesniedz laikā no šā gada 1. aprīļa līdz 15.aprīlim.

Iesniedzot deklarāciju par šā gada pirmo ceturksni, mikrouzņēmumiem tajā jānorāda ceturkšņa apgrozījums sadalījumā pa tā mēnešiem, un no tā izrietošo MUN summu EDS aprēķinās automātiski.

Deklarācija jāsniedz tikai par to ceturksni, kurā mikrouzņēmumam ir bijis apgrozījums, kā arī tad, ja apgrozījums bijis tikai vienā vai divos pārskata ceturkšņa mēnešos. Ja apgrozījums nevienā no ceturkšņa mēnešiem nav bijis, deklarācija nav jāsniedz.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas reģistrēti līdz 2020. gada beigām, papildus minētajai informācijai par 2021. gada pirmo un otro ceturksni deklarācijā jānorāda arī katra darbinieka ienākumi katrā mēnesī. Ja mikrouzņēmumā nodarbināts tikai tā īpašnieks un mikrouzņēmumam nav citu darbinieku vai īpašnieku, šo informāciju var nenorādīt.

Tiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem (SIA), kuriem ir vairāki dalībnieki, papildus jādeklarē arī katra dalībnieka ienākumi katrā ceturkšņa mēnesī.

Mikrouzņēmumu nodokļu deklarācija pieejama VID EDS turpat, kur līdz šim – sadaļā “Sagatavot dokumentu no veidlapas”/ ”Mikrouzņēmuma nodokļa dokumenti”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā uzņēmēji ir aicināti zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU