DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Saslimstība ar Covid-19 Eiropas Savienībā turpina pieaugt; saslimstības pieaugums vērojams arī Lietuvā un Igaunijā

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 371,0* (pirms nedēļas – 398,1). Tikmēr Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs pieaudzis līdz 433,6** (nedēļu iepriekš – 381,1). Latvija saslimstības ziņā ieņem 20. vietu starp visām Eiropas valstīm.

Eiropā augstākā saslimstība šobrīd novērojama Latvijas kaimiņvalstī Igaunijā, kur 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju  aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis līdz 1520,8 (nedēļu iepriekš – 1518,3), tādējādi kļūstot par Eiropas valsti ar augstāko 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt Lietuvas rādītājs pieaudzis līdz 247,3 (nedēļu iepriekš – 223,5).

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu Latvijā ir pieaudzis veikto testu skaits +2,3%, kas ir vidēji 13 139 veikti Covid-19 testi dienā, taču pozitīvo gadījumu īpatsvars, tieši pretēji, samazinājies no 4% uz 3.9%. Pozitīvo gadījumu skaita dinamika samazinājusies par 1,5%, kas ir vidēji 511 gadījumi dienā.

Latvijā 14 dienu kumulatīvajam rādītājam uz 100 000 iedzīvotāju dinamikai novērojams kritums, aptuveni -10,2%, taču rādītāja samazināšanās norit aizvien gausāk, 7 dienu gadījumu skaita dinamikā novērojama krietni zemāka samazināšanās tendence -1,5%. SPKC eksperti aicina nepaļauties uz turpmāku līdz šim novēroto saslimstības rādītāju pakāpenisku samazināšanos, jo saistībā ar jaunatklātajiem SARS-CoV-2 celmiem un to plašāku izplatību pastāv risks straujam saslimstības rādītāju pieaugumam.

SPKC atgādina, ka lietotne Apturi Covid var palīdzēt ātrāk uzzināt, ja bijusi saskare ar Covid-19 saslimušo, tādējādi ļaujot ātrāk ievērot piesardzības pasākumus, nepakļaujot riskam savus tuviniekus, kolēģus un citus apkārtējos. Šobrīd visbiežāk inficēšanās notiek tuvāko cilvēku lokā – no ģimenes locekļiem, darbavietā, starp draugiem un paziņām. Lietotni Apturi Covid līdz šim lejupielādējuši vairāk ne kā 304 tūkstoši iedzīvotāju, un vairāk ne kā 3700 reižu Covid-19 inficēti cilvēki izmantojuši lietotni, lai apziņotu savas kontaktpersonas.

* https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0

** https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU