DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Eiropas Savienības līdzfinansējums ceļu sakārtošanai izmantots drošības uzlabošanai

Ceļu atjaunošanā no Eiropas Savienības fondiem iepriekšējā - 2014.–2020. gada​ plānošanas periodā investēts turpat pusmiljards (462 434 049) eiro, veicot nozīmīgus ieguldījumus satiksmes drošības uzlabošanā uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Iepriekšējā plānošanas perioda ES fondu līdzekļi atsevišķiem valsts reģionālo autoceļu pārbūves projektiem paredzēti vēl līdz 2023. gadam. Vienlaikus ES fondu pārdales ietvaros plānots piesaistīt papildu finansējumu valsts galveno autoceļu pārbūves projektiem. Grozījumi darbības programmā, kas to paredz, ir iesniegti Finanšu ministrijai apstiprināšanai Ministru Kabinetā un Eiropas Komisijā.

Satiksmes drošības eksperti ir vienisprātis, ka drošs autoceļš ir tāds, kurā viegli paredzēt nākamo manevru. Rīgas Tehniskā universitātes docents Juris Kreicbergs uzsver, ka “galvenokārt, būtu nepieciešams pēc iespējas nodalīt pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmas, tāpat būtiski veidot drošu ceļa nomali, piemēram, uzstādot barjeras. No autovadītāja skata punkta svarīgi, ka ceļš pēc sava izskata neaicinātu braukt ātrāk, nekā tur ir paredzēts.”

Kopumā laikā posmā no 2014. gada līdz 2020. gadam ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu uzlaboti 20 galvenie autoceļu posmi visā Latvijā, padarot tos drošākus ceļu satiksmes dalībniekiem. Šie remontdarbi plānoti, lai samazinātu melno punktu jeb bīstamo vietu, kur biežāk notiek satiksmes negadījumi, skaitu uz valsts autoceļiem. Piemēram, ceļu satiksmes drošība uzlabota, veicot pārbūves darbus un izbūvējot jaunu rotācijas apli uz Rīgas–Ventspils šosejas krustojumā ar autoceļu Jelgava–Tukums. Tāpat apstiprināti 37 valsts reģionālo autoceļu pārbūves projekti, no kuriem pabeigti ir 30 projekti.

Apkopojot ceļu satiksmes negadījumu datus par laika periodu no 2017. gada līdz 2019. gadam uz valsts galvenajiem autoceļiem ir konstatēti 48 “melnie punkti”, kas ir uz pusi mazāk nekā iepriekšējā periodā. Arī turpmāk ceļu atjaunošana paredzēta tā, lai novērstu jaunus ceļu satiksmes negadījumus bīstamajos posmos un krustojumos.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 2014.–2020. gada plānošanas periodā valsts reģionālo autoceļu pārbūvei kopumā tiks investēti 235,4 miljoni eiro. Kohēzijas fonda kopējais attiecināmais finansējums valsts reģionālo autoceļu pārbūvei ir 277 032 428 eiro, t.sk. ERAF finansējums ir 235 477 563 eiro un valsts budžeta finansējums 41 554 865 eiro. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU