DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Jēkabpils novadā pie Zasas grants ceļa posmu pārbūvēs par asfaltbetona  

Jēkabpils novadā reģionālā autoceļa Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži (P72) grants seguma posmu no pagrieziena uz Mazslatiem līdz Zasai (41,95.–51,91. km) sāk pārbūvēt par asfaltbetona ceļu. Būvdarbi tur turpināsies līdz 2025. gada vasarai.  

Jau tagad divos posmos tur satiksmi regulē ar pagaidu luksoforiem, pieaugot darbu apjomam, reversās kustības posmu būs vairāk. Maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums ir 70 km/h, darbu vietās – 50 km/h, platuma ierobežojums – 3,5 m, lai to izbrauktu, jāplāno 20 minūtes ceļā. 

Būvdarbu ietvaros pārbūvēs ceļa konstruktīvās kārtas. Lai nodrošinātu ceļa nestspēju, vietās, kur konstatētas vājas nestspējas gruntis, tās noraks un aizstās ar derīgu grunti. Posmā izbūvēs drenējošo un salturīgo slāni, pamatus un divās kārtās ieklās asfaltbetonu.  

Pie Zasas pārbūvēs 1972. gadā būvēto tiltu pār Zasas upi, sākot no jūlija, satiksmi organizēs pa apbraucamo ceļu cauri Zasai. Atjaunos 1979. gadā būvēto tuneli autoceļa P72 43,27. kilometrā.  Visā posmā sakārtos ūdens atvadi – raks un tīrīs grāvjus, atjaunos un pārbūvēs caurtekas.   

Lai nodrošinātu projektā paredzētos ūdens atvades risinājumus un uzlabotu satiksmes drošību, ceļa nodalījuma joslā nocirtīs 166 kokus, kā arī izcirtīs krūmus. Jēkabpils novada pašvaldība, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”, 2023. gada 2. augustā ir devusi atļauju nocirst 116 kokus, vēl 50 kokiem, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 cm, pašvaldības saskaņojums nav nepieciešams. Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes atzinuma pašvaldība nedeva atļauju parastā ozola (stumbra apkārtmērs 2,83 m) un papeles (3,40 m) ciršanai Zasas pagastā.  

Būvdarbus veiks SIA SC Grupa par līgumcenu 6 433 828 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina  SIA Firma L4, projekta autors AS Ceļuprojekts. 

Minētais reģionālā autoceļa Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži (P72) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI