DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupā turpinās diskusijas par ekonomikas atveseļošanu

Trešdien, 3. martā, notika Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēde, kuras laikā iesaistītās puses izskatīja priekšlikumus dažādu iedzīvotāju grupu finansiālam atbalstam, kā arī diskutēja par Latvijas Atjaunošanas un noturības mehānisma plānu un uzklausīja veselības ministra sniegto informāciju par aktuālo epidemioloģisko situāciju Latvijā.  

Sēdes sākumā tika uzklausīti un apspriesti Labklājības ministrijas sagatavotie priekšlikumi par atbalstu tām iedzīvotāju grupām, kas pagaidām nekvalificējas nevienam no esošajiem atbalsta instrumentiem. Izklāstītie priekšlikumi guva sēdes dalībnieku atbalstu un tiks virzīti apstiprinājumam Ministru kabineta sēdē.

Tāpat sēdes laikā tika diskutēts par Latvijas Atjaunošanas un noturības mehānisma plānu, par kuru jau saņemtas pirmās atsauksmes no Eiropas Komisijas. Visi sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka, ņemot vērā šīs atsauksmes un sēdes laikā izskanējušos viedokļus par preču un pakalpojumu eksportu, investīciju pielietojumu, inovācijām u.c. jautājumiem, plāns kopīgiem spēkiem ir papildināms un uzlabojams. Darbs pie Latvijas Atjaunošanas un noturības mehānisma plāna tiks turpināts arī nākamajās Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdēs.

Sēdes noslēgumā veselības ministrs Daniels Pavļuts ziņoja par jaunākajām tendencēm epidemioloģiskajā situācijā Latvijā un aicināja apsvērt stingrākus drošības pasākumus. Šī brīža dati liecina, ka Latvijā jaunais Covid-19 vīrusa paveids ir konstatēts 8% gadījumu un saslimstība arvien vairāk notiek arī gados jaunāku cilvēku un bērnu vidū. Ņemot vērā veselības ministra ziņoto un nepieciešamību sabalansēt dažādu nozaru intereses, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicināja Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupā iesaistītos piedalīties un izteikt priekšlikumus Valsts kancelejas direktora vadītājā operatīvās vadības grupā, lai tādējādi palīdzētu sagatavot konstruktīvus un izdiskutētus turpmākos lēmumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU