DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Uzņēmēji tiek aicināti pieteikties Biznesa eņģeļu līderības programmā

Latvijas lielāka uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu (LatBAN), juridisko pakalpojumu platformu SmartLaws un Lietuvas akcelerācijas fondu "Baltic SandBox" no 30. marta līdz 29. aprīlim organizē tiešsaistes mācības "Biznesa eņģeļu līderības programma”, uz kurām tiek aicināti uzņēmēji – potenciālie riska kapitāla investori no visas Latvijas.

Šāda veida programma Latvijā tiek īstenota pirmo reizi. Tās mērķis ir attīstīt un paplašināt Latvijas vadošo biznesa eņģeļu tīklu, lai sekmētu jaunuzņēmumu kvalitāti un investoru kompetenci, kā arī pievērst uzmanību Latvijas problēmām riska kapitāla investīciju tirgū, kurā vitāli trūkst vadošu investoru ar plašu tīklu. Biznesa eņģelis ir nozīmīgs atbalsts jaunajiem uzņēmumiem, tā pieredze un kontaktu loks palīdz izslēgt riskus uzņēmējdarbībā un dod iespēju atrast projektam ātrāko ceļu uz peļņu.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis: ”LTRK kā lielākā Latvijas uzņēmēju pārstāvoša biedrība mijiedarbojas ar dažādām biznesa organizācijām, kas ar savu darbības veidu veicina Latvijas ekonomikas attīstību. Jāatzīst, ka no šāda skatu punkta biznesa eņģeļu loma Latvijas ekonomikā līdz šim nav novērtēta. Atbalsta mehānismi, kas biznesa uzsācējiem tiek piedāvāti, pamatā ir  Eiropas Savienības fondu nauda vai citi pieejamie finansējuma veidi, bet šāda veida atbalstam ir viens būtisks trūkums - līdzi nenāk biznesa pieredze, kas ir īpaši vērtīgs un nozīmīgs atbalsts jaunajiem biznesa censoņiem. Tieši tāpēc biznesa eņģeļu investīcijas ir pareizais vektors biznesa veiksmes stāstam”.

LatBAN valdes priekšsēdētājs Juris Birznieks: “Svarīgākais jaunuzņēmumu veiksmes faktors ir motivēta, kompetenta un saliedēta komanda. Bieži, lai izveidotu šādu komandu, ir nepieciešams labs treneris un šādu lomu jaunuzņēmumos parasti uzņemas biznesa eņģelis, proti, uzņēmējs, kurš kādreiz jau ir izveidojis veiksmīgu uzņēmumu. Tomēr ar prasmi pašam izveidot uzņēmumu vien nepietiek, jo ir nepieciešamas specifiskas zināšanas, lai nodotu savas uzņēmuma izveides prasmes citiem. Šīs apmācības palīdzēs veiksmīgiem uzņēmējiem kļūt par jaunuzņēmumu komandu kvalificētiem treneriem, proti, biznesa eņģeļiem, kuri rūpēdamies par savām investīcijām, sekmēs jaunuzņēmumu straujāku izaugsmi.”

Mācību programma notiks angļu valodā un kopumā ilgs piecas nedēļas, otrdienās un ceturtdienās, plkst. 18.00-19.30. Programmas dalībnieki piedalīsies lekcijās, diskusijās, ko vadīs Eiropas nozares līderi, sākot no supereņģeļiem un sindikātu vadītājiem līdz riska kapitāla pārstāvjiem.

Dalībniekiem būs iespēja iesaistīties sarunās ar veiksmīgiem uzņēmējiem un  jaunuzņēmējiem, uzzināt jaunākās tendences riska kapitālā Skandināvu valstīs, Baltijā un iegūt citu investoru pieredzi.  Tāpat,  lai topošie investori iegūtu praktisku pieredzi, visa apmācības programma tiks izmēģināta praksē.

Dalība programmā ir par maksu, un dalībnieku skaits ir ierobežots. Vairāk informācijas par programmu un pieteikšanos var atrast te: chamber.lv/BusinessAngels

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU