DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Klajā nācis Safety Gate ziņojums par bīstamām nepārtikas precēm

Šodien Eiropas Komisija publicēja gada ziņojumu par Safety Gate, kas ir ES ātrās brīdināšanas sistēma bīstamu patēriņa preču jomā un palīdz izņemt no tirgus bīstamas nepārtikas preces. Ziņojums liecina, ka pēc brīdinājumu saņemšanas iestāžu veikto darbību skaits gadu no gada pieaug, sasniedzot rekordaugstu rādītāju – 5377 darbības salīdzinājumā ar 4477 darbībām 2019. gadā. 9 % no visiem 2020. gadā paziņotajiem brīdinājumiem attiecās uz precēm, kas saistītas ar Covid-19, galvenokārt maskām, kas paredzētas aizsardzībai, bet to nenodrošina.

Citi piemēri bīstamām ar Covid-19 saistītām precēm, par kurām ziņots Safety Gate, ir dezinfekcijas līdzekļi, kas satur toksiskas ķīmiskās vielas, piemēram, metanolu, kas var izraisīt aklumu vai pat nāvi norīšanas gadījumā, vai UV dezinfekcijas līdzekļi, kas lietotājus pakļauj spēcīgam starojumam un izraisa ādas kairinājumu. 

Ziņojuma galvenie konstatējumi

Uzraudzības pasākumi bija vērsti uz precēm, kas saistītas ar Covid-19 un kas ir kļuvušas būtiskas visiem patērētājiem; 2020. gadā tika izdots 161 brīdinājums par maskām, 3 brīdinājumi par īpašiem kombinezoniem, 13 brīdinājumi par roku dezinfekcijas līdzekļiem un 18 brīdinājumi par UV lampām, ko paredzēts izmantot kā sterilizatorus. Sistēmā izplatītie brīdinājumi ir spēkā arī šogad.

2020. gadā, izmantojot šo sistēmu, iestādes no 31 valsts, kas piedalās Safety Gate tīklā (ES dalībvalstis, kā arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Apvienotā Karaliste), apmainījās ar kopumā 2253 brīdinājumiem par pasākumiem, kas veikti pret bīstamām precēm. Tās reaģēja, veicot 5377 turpmākus pasākumus. Tas par vairāk nekā 20 % pārsniedz 2019. gadā veikto turpmāko pasākumu skaitu.

Saskaņā ar ziņojumu visvairāk paziņotā preču kategorija ir rotaļlietas (27 % no visiem paziņojumiem), kam sekoja mehāniskie transportlīdzekļi (21 %) un elektroierīces un aprīkojums (10 %). Tas liecina, ka tirgus uzraudzība ES ir īpaši vērsta uz bērniem, kas ir neaizsargāta patērētāju grupa. Parasti visbiežāk tiek paustas bažas par precēm, kas rada traumas, piemēram, lūzumus vai smadzeņu satricinājumus (25 %), kam seko ķīmiskie komponenti produktos (18 %) un bērnu nosmakšanas risks (12 %).

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu vairāk tiešsaistes tirdzniecības vietu apņemas uzlabot tajās pārdoto preču drošumu. Vakar iniciatīvai par Apņemšanos sekmēt preču drošumu pievienojās divi jauni parakstītāji: Joom un Etsy. Tādējādi tie apņemas pārbaudīt, ka preces, par kurām ziņots Safety Gate, netiek tirgotas to tīmekļa vietnēs, un ātri rīkoties, ja valsts iestādes tām ziņo par bīstamām precēm, kuru tirdzniecība būtu jāpārtrauc.

Plašāka informācija šeit: https://ej.uz/SafetyGateZinojums

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU