DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. februārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

IDB nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas amatpersonu

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai (NNVIDIP) nosūtījis kriminālprocesu ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, izmantojot pienākumu pildīšanai paredzētās informācijas sistēmas, bez likumīga pamata veica ar dienesta pienākumu veikšanu nesaistītu informācijas pārbaudi un iegūto informāciju, kas nav saistīta ar valsts noslēpumu, nodeva kādai privātpersonai, par šo pretlikumīgo darbību no privātpersonas pieņemot kukuli.

Noziedzīgajā nodarījumā iesaistītā privātpersona, kurai VP amatpersona izpauda neizpaužamas ziņas, bija iesniegusi viltotu iesniegumu Valsts policijā, turklāt izmeklēšanas darbību laikā privātpersonas dzīvesvietā tika izņemtas stratēģiskas nozīmes preces, kuras var tikt izmantotas noziedzīgu nodarījumu atklāšanas traucēšanai.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: “Šis ir viens no pirmajiem kriminālprocesiem pret valsts amatpersonu, kuru Iekšējās drošības birojs ir iesniedzis jaunizveidotajā Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā, kura uzsāka darbu šā gada sākumā. Ņemot vērā to, ka Iekšējās drošības birojs gada laikā vidēji veic pirmstiesas izmeklēšanu aptuveni divos simtos kriminālprocesu, un būtiska to daļa tiek nosūtīta kriminālvajāšanas uzsākšanai, ir pamats pārliecībai, ka turpmāk IDB un NNVIDIP saistīs cieša un produktīva sadarbība, kura pozitīvi var ietekmēt gan apsūdzību kvalitāti, gan iespējami vainīgo amatpersonu drīzāku saukšanu pie atbildības”.

Par Valsts policijas amatpersonas iespējami veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 329.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, 320.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļa pieņemšanu, un 318.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Vienlaikus rosināts sākt kriminālvajāšanu arī pret privātpersonu par Krimināllikuma 298.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – apzināti nepatiesa ziņojuma (iesnieguma) iesniegšanu Valsts policijā, 323.panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļošanu valsts amatpersonai un 237.1  panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Pateicoties Iekšējās drošības birojā izveidotajai profesionālajai un pieredzējušajai komandai, ar katru gadu palielinās gan IDB darba apjoms, gan rezultāti. 2020. gadā - savas darbības piektajā gadskārtā - Iekšējās drošības birojs kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 175 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos, turklāt vairāk nekā puse no IDB 2020. gadā uzsāktajiem kriminālprocesiem ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU