DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federācijas biedru Gada sapulcē

Rīt, 24. februārī,  aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federācijas biedru tiešsaistes Gada sapulcē, lai apspriestu valsts pārvaldes un vietējās aizsardzības industrijas sadarbību.

“Latvijas aizsardzības industrija ir piedzīvojusi būtisku attīstību, kas bijusi iespējama, pateicoties mērķtiecīgai Aizsardzības ministrijas politikai apvienojumā ar industrijas pārstāvju idejām un uzņēmību. Līdzās izaicinājumiem Covid-19 pandēmija iezīmē arī pārmaiņas, kuras mums ir jāizmanto, lai attīstītu starptautiski konkurētspējīgu aizsardzības industriju,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Federācijas biedru sapulcē plānots izskatīt NATO Industrijas padomnieku grupas ziņojumu par Covid-19 pandēmijas ietekmi uz aizsardzības industriju, kā arī apspriest gada mērķus sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Iekšlietu ministriju. Tāpat sanāksmē paredzēts apstiprināt federācijas padomes priekšsēdētāju un šī gada budžetu.

Aizsardzības ministrija turpina sekmēt Latvijas aizsardzības industrijas attīstību, iesaistot pašmāju uzņēmumus un pētniecības iestādes Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektu īstenošanā, lai veicinātu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. 

Šogad Latvijas aizsardzības industriju plānots iesaistīt bezpilota sauszemes platformu, inženiertehniskā aprīkojuma pētniecībā un izstrādē, strēlnieku ieroču munīcijas izstrādē un piegādē. 

Tāpat plānota Latvijas elektronikas, mašīnbūves, metālapstrādes, IKT un citu jomu uzņēmumu iesaiste Nacionālo bruņoto spēku lielākajos ārvalstu projektos, tostarp prettanku raķešu iepirkumā, pretgaisa aizsardzības radaru iepirkumā un 6x6 bruņumašīnu sistēmas pētniecības un izstrādes projektā. 

Latvijas apakšuzņēmēju iesaiste lielākajos aizsardzības nozares ārvalstu iepirkumos ir piegādes drošības apsvērumos balstīta prasība, kura tiks konsekventi ievērota arī turpmākajos Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektos. 

Latvijas uzņēmumi un pētniecības iestādes ar Aizsardzības ministrijas atbalstu jau piedalās Eiropas aizsardzības fonda projektos, kas paredz specializēta militārā transporta, nākotnes bezpilota sistēmu, virtuālās un papildinātās realitātes risinājumu un citu inovatīvu risinājumu izstrādi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU