DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Atklāta virtuālā Zentas Veisas krustdūrienu gleznu izstāde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ķekavas novadpētniecības muzejs ir izstrādājis Zentas Veisas virtuālo krustdūrienu gleznu izstādi, kura veltīta rokdarbnieces 90 gadu jubilejai. Izstādē virtuāli skatāmas 20 gleznas.

Zenta Veisa dzimusi 1931.gadā Medņu ciemā, kas atrodas starp Balviem un Rugājiem. Vecāki bija zemkopji savā saimniecībā, bet tēvs bija arī galdnieks, māte auda un šuva. Zenta bērnībā uzmanīgi vēroja gan mātes, gan māsas darbošanos un mēģināja arī pati – iesēdās stellēs, kur bija uzvilkti lakati un 12 gadu vecumā noauda lakatu tā, ka māte nevarēja atšķirt no pārējiem. Mācījās Rugāju pamatskolā. Cerībā, ka apgūs ko vairāk par mākslu, 1947.gadā iestājās Rīgas poligrāfijas mākslas vidusskolā, ko pabeidza ar izcilību un tika norīkota uz "Zvaigznes" redakciju par tehnisko redaktori. Bet "neuzticamās" biogrāfijas dēļ tika pazemināta par burtlici, tad atbrīvota. Tā kā no mammas bija noskatījusies šūšanas gudrības, sāka strādāt šūšanas ateljē par vīriešu apģērbu šuvēju un ātri paaugstināta par meistari, tad brigadieri. 1988.gadā sāka mācīties pulciņā pie mākslinieces Lilitas Postažas, kur arī apguva gobelēna darināšanas tehniku.  Kopš 1990.gada dzīvo Ķekavas pagastā.

Tautas daiļamata meistare Zenta Veisa stāsta: "Darbs ir kā māksliniekam ar otiņu, tikai ar dzijas kamoliem – ir interesanti, kā atšķiras zīmējums uz papīra un topošajā darbā."

Dzīvojot Ķekavā, viņa iestājas rokdarbu klubiņā "Labieši". Zentai atliek laika arī citiem rokdarbiem – krustdūrienā izšūtām gleznām un tamborējumiem, kas ir īpaši mīļa tehnika.  Zenta Veisa ar saviem darbiem piedalījusies izstādēs Ķekavā, Baldonē, Kuldīgas muzejā, Rojas izstāžu un radošo darbnīcu centrā u.c. Viņas darinājumi atrodas privātkolekcijās Vācijā, Austrijā un pat Ķīnā.

Izstāde virtuāli būs skatāma līdz 27.03.2021. mājaslapā: https://kekavasmuzejs.wixsite.com/virtuali/z-veisa

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU