DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LU 79. starptautisko zinātnisko konferenci atklās Valdis Dombrovskis

Publicitātes attēls

Trešdien, 10. februārī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes (LU) mājaslapā tiešsaistē būs skatāma 79. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanas plenārsēde. To atklās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, uzstājoties ar referātu "Eiropas un Latvijas ekonomiskās attīstības perspektīvas Covid–19 pēckrīzes periodā un Eiropas finansējuma sniegtās iespējas". 

Ikgadējā LU starptautiskā zinātniskā konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. Šogad konference norisināsies jau 79. reizi.  

Katru gadu konference tiek atklāta ar plenārsēdi, kurā uzstājas personības, kas ieņem būtisku lomu Latvijas sabiedrībā un aktualizē sabiedrībā, izglītībā un zinātnē būtiskus jautājumus. Pagājušajā gadā plenārsēdē uzstājās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, pirms tam tagadējā Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele, vēl iepriekš arī ar referātu uzstājās Valdis Dombrovskis un tagadējais Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. 

Tradīcijām bagātās konferences darbs šogad noritēs attālināti, aicinot zinātniekus, referentus un interesentus apmeklēt 130 dažādas sekciju sēdes pa zinātņu nozarēm, 12 prioritārām pētniecības tēmām un starpdisciplināri, iepazīstinot ar aktuālajiem zinātnes sasniegumus un jaunumiem, tai skaitā Covid-19 pētniecības jomā.

Pēdējos gados LU konference ir apvienojusi daudzus universitātes un Latvijas zinātniekus, kā arī kļuvusi par vietu, kur zinātnes sasniegumi tiek apspriesti gan ar uzņēmējiem un dažādu tautsaimniecības nozaru līderiem, gan ar zinātniekiem no dažādām ārvalstu zinātniskām institūcijām. 

Konferencē aicināti piedalīties visi interesenti – studenti, mācībspēki un pētnieki no visām Latvijas augstskolām, zinātniskajām institūcijām, uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, kā arī ārvalstu speciālisti starptautiskajās konferences sekcijās. Laipni aicināti visi interesenti gan kā dalībnieki ar referātiem, gan kā klausītāji un diskusiju dalībnieki.

Vairāk informācijas konferences vietnē https://www.konference79.lu.lv/  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU