DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Valdība atbalsta mērķstipendiju piešķiršanu baltkrievu studentiem un pētniekiem

Šodien, 2021. gada 28. janvārī, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas rosinājumu par mērķstipendiju piešķiršanu sešu Baltkrievijas studentu studijām Vidzemes Augstskolā un četru pētnieku pārcelšanās un uzturēšanās izdevumiem Daugavpils Universitātē. Kopējais nepieciešamais finansējums 2021. gadā ir  55 600 eiro, kas tiks piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Sabiedrības protestos Baltkrievijā piedalās arī Baltkrievijas augstāko mācību iestāžu studenti un mācībspēki, tāpēc vairāku valstu izglītības ministri, tajā skaitā Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Boloņas procesa ministru konferencē vērsa uzmanību uz situāciju Baltkrievijā, rosinot sniegt nepieciešamo atbalstu.

Baltkrievijā esošās politiskās situācijas dēļ Vidzemes Augstskolā jau šobrīd studē seši Baltkrievijas pilsoņi - pieci studē pilna laika klātienes maģistra studiju programmā "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība" un viens - pilna laika klātienes maģistra studiju programmā "Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas". Vidzemes Augstskola šiem studentiem nodrošina studijas no saviem iekšējiem finanšu līdzekļiem, piešķirot 100% studiju maksas atlaidi. Savukārt Ārlietu ministrija savā budžetā rada iespēju novirzīt finanšu līdzekļus 6000 eiro apmērā, lai nodrošinātu Vidzemes Augstskolā studējošiem Baltkrievijas pilsoņiem mērķstipendijas studijām 2020.gadā. Šodien valdībā pieņemtais lēmums paredz  pieškirt 18 000 eiro mērķstipendiju nodrošināšanai šiem studentiem no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam.

Sabiedrības protestos pret prezidenta vēlēšanu viltošanu un šā brīža autoritāro politisko režīmu no cilvēktiesību pārkāpumiem cietuši arī Baltkrievijas pētnieki. Izglītības un zinātnes ministrija ir apzinājusi Latvijas augstskolas par atbalsta mehānismu palīdzības sniegšanai arī pētniekiem no Baltkrievijas, un gatavību uzņemt četrus pētniekus izteikusi Daugavpils Universitāte. Tāpēc IZM rosinājusi piešķirt finansējumu no 2021.gada 1.februāra līdz 31.augustam 37 600 eiro apmērā, un tas pētniekiem tiks izmaksāts mērķstipendiju veidā. Plānots, ka baltkrievu pētnieki iesaistīsies darbā pie starptautisko projektu finansējuma piesaistes, sniedzot reālu pienesumu Latvijas zinātnes attīstībai un turpmāk nodrošinās arī savai atlīdzībai finansējumu pētniecības projektu ietvaros.

Šodien valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU