DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Mūrniece uzsver Baltijas valstu sadarbību pandēmijas pārvarēšanā

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Latviju un Lietuvu vieno cieša parlamentārā sadarbība gan divpusēji, gan kopīgi strādājot Baltijas Asamblejā. Vēlos īpaši izcelt aktīvo Baltijas valstu koordināciju pandēmijas krīzes pārvarēšanā. Šobrīd abām valstīm ir liels izaicinājums īstenot plašu sabiedrības vakcināciju pret koronavīrusu, ceturtdien, 21.janvārī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, attālināti tiekoties ar Lietuvas Republikas parlamenta priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilytė-Nielsen).

Abu parlamentu priekšsēdētājas atzinīgi novērtēja regulāro Latvijas un Lietuvas parlamentāro dialogu, izceļot Ārlietu komisiju darbu Baltijas interešu pārstāvēšanā. Tāpat konkrētu jautājumu risināšanā sekmīgi attīstās sadarbība starp Saeimas un Seima deputātu grupām sadarbības veicināšanai ar otras valsts parlamentu. Saeimas priekšsēdētāja apliecināja atbalstu Lietuvas prezidentūras prioritātēm Baltijas Asamblejā 2021.gadā, uzsverot nepieciešamību tālāk stiprināt Baltijas valstu drošību un aizsardzību.

Abas puses pauda apņēmību turpināt aktīvu Baltijas valstu parlamentāro dialogu ar ASV Kongresu pēc jaunās ASV administrācijas apstiprināšanas. I.Mūrniece pauda atzinību par pagājušā gada decembrī pieņemto ASV Kongresa lēmumu par 168.7 miljonu ASV dolāru piešķiršanu Baltijas drošībai un aizsardzībai jaunizveidotās Baltijas Drošības iniciatīvas ietvaros. Mums ir svarīgi kopīgi sekmēt Baltijas valstu atpazīstamību ASV Kongresā, uzsvēra I.Mūrniece.

Sarunā tika pausta abpusēja ieinteresētība sekmēt aktīvo Baltijas valstu un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētāju dialogu par reģionam svarīgiem jautājumiem.

Tāpat Latvijas un Lietuvas parlamentu priekšsēdētājas apsprieda aktuālo situāciju, kas saistīta ar Covid-19 izplatību, kā arī apmainījās ar iegūto pieredzi, parlamentiem strādājot attālināti.

V.Čmilīte-Nilsena ievēlēta par Lietuvas Seima priekšsēdētāju 2020.gada 13.novembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU