DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Pasniegtas balvas iekļaujošākajiem darba devējiem Latvijā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Piektdien, 20.novembrī, norisinājās Sabiedrības integrācijas fonda un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka radītās kustības “Dažādībā ir spēks” apbalvošanas ceremonija, kurā tika apbalvoti pieci darba devēji, kas 2020. gadā guvuši labākos rezultātus dažādības vadības ieviešanā savā organizācijā. Starp šī gada laureātiem ir “Paulig Coffee Latvia”, “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, “Ventspils reiss”, “Schwenk Latvija” un apsardzes firma “Grifs AG”.

Balvu nominācijā “Mūsu darbinieki” šogad saņēma “Paulig Coffee Latvia” par talantu vadību, pieejot katra darbinieka attīstībai individuāli. Apbalvojumu nominācijā “Mūsu principi” ieguva “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”, kas ieviesusi inovatīvas darba metodes medicīnas jomā, tādējādi veicinot klientu apmierinātību ar pakalpojumu. Balvu nominācijā “Mūsu darba vide” saņēma “Ventspils reiss”, kas izveidojis īpašu darba vides kvalitātes sistēmu, kalpojot par nozares paraugu citiem pašvaldību uzņēmumiem. Apbalvojumu “Mūsu tirgus attiecības” ieguva “SCHWENK Latvija” par mērķtiecīgu negadījumu izskaušanu darba vietā, taču balvu “MŪSU SAZIŅA” saņēma “Grifs AG” par darba spēka mobilitātes nodrošināšanu Latvijas reģionos, kur darba iespējas nav pietiekami plašas.

“Dažādības vadība ļauj saskatīt jaunas perspektīvas, kā risināt problēmas un izaicinājumus, vienlaikus darbiniekiem justies laimīgākiem, veicinot produktivitāti, radošumu un inovācijas. Turklāt darba devēji, kuri mērķtiecīgi ievieš dažādības vadības principus savā ikdienā, biežāk ir savas nozares līderi, konkurētspējīgāki tirgū un sasniedz lielāku peļņu. Novēlu visiem izzināt dažādību un uzdrošināties tai noticēt - būt atvērtiem un radīt pozitīvas pārmaiņas,” uzsver Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

“SCHWENK Latvija” kustībā piedalās un balvu iegūst jau otro reizi. Kā norāda uzņēmums, balva ir tikai gala rezultāts par apjomīgo darbu, kas ieguldīts vairāku gadu laikā, bet dalība pašvērtējumā palīdz laicīgi identificēt problēmas un risināt tās. “Lai balvai pieteiktos, ir jāveic uzņēmuma novērtējums. Tas palīdz uzņēmumam veikt paša auditu par procesiem, kas notiek, jo anketās ir ietvertas lietas, kas liek uzņēmumam aizdomāties par to, kas ir svarīgs – kas ir svarīgs darbiniekam, kas ir svarīgs sabiedrībai,” skaidro Linda Šedlere, SIA “SCHWENK Latvija” valdes locekle.

“Dažādībā ir spēks” balva tiek piešķirta darba devējiem par ieguldījumu dažādības veicināšanā Latvijā. Kustības mērķis ir veicināt toleranci pret dažādo Latvijas uzņēmumos un darba tirgū kopumā, kā arī Latvijas iedzīvotājos veidot izpratni, ka dažādība ir resurss. 2018.gadā kustībai pievienojās 23, 2019.gadā - 31, bet 2020.gadā - 36 darba devēji. No tiem 26 šogad pašvērtējumam pieteicās pirmo reizi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU