DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Ministrs Pūce un filmu nozares pārstāvji vienojas par sadarbību klimatneitrāla kino servisa attīstīšanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce(AP!) šodien tikās ar  “Latvijas Filmu Servisa Producentu Asociācija” pārstāvjiem un vienojās par turpmāku sadarbību, lai Latvijā attīstītu klimatneitrāla kino servisa pakalpojumus.

Ministrs ar jomas pārstāvjiem pārrunāja Latvijas iespējas kino servisa nozarē attīstīt  ilgtspējīgu un efektīvu uz klimatneitralitāti vērstu risinājumu ieviešanu, kļūstot par klimatneitrālu filmu ražošanas galamērķi.

Juris Pūce: “Tendences, kuras jau tagad varam prognozēt liecina, ka ar laiku ikviena nozare saskarsies ar nepieciešamību mainīties. Klimata jautājumu risināšana, līdz ar ES izvirzītajiem mērķiem ceļā uz klimatneitralitāti, ļauj secināt, ka videi draudzīgu risinājumu ieviešana būs nepieciešamība ikvienā nozarē, tostarp kino nozarē. Vienmēr uzsveru, ka uz šiem izaicinājumiem jāskatās kā uz jaunām iespējām, jātiecas izmantot šis laiks, lai attīstītu jaunas nozares un jaunas idejas. Esmu gandarīts, ka kino nozares pārstāvji apzinās klimata pārmaiņu ietekmē radītās tendences un ir gatavi, sadarbojoties ar ministriju īstenot ambiciozus, kino industrijai un videi vērtīgus projektus, lai Latvija varētu kļūt par klimatneitrāla kino filmēšanas galamērķi.” 

Kā norādīja “Latvijas Filmu Servisa Producentu Asociācija” pārstāvji, Latvijā veiksmīgi attīstās kino servisa pakalpojumi. Pateicoties valsts atbalstam, pēdējo gadu laikā pieaudzis gan Latvijā ražoto filmu skaits, gan projektu skaits, ko Latvijā realizē ārvalstu kino producenti.

Lai veicinātu nozares izaugsmi un palielinātu eksporta kapacitāti, nepieciešams uzsākt nozares atbalstu arī no drošas un videi draudzīgas ražošanas skata punkta, jo interese par videi draudzīgu risinājumu pieejamību no ārvalstu filmu ražotājiem arvien pieaug.

Ministrs un jomas pārstāvji saredz, ka kino servisa nozare, līdz ar klimatam draudzīgu risinājumu ieviešanu, var veidoties kā nozīmīga industrijas sadaļa Latvijas tautsaimniecībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU