DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Bordāns ar Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjiem runā par situācijas attīstību viņu valstī

Trešdien, 21. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjiem Valēriju un Veroniku Cepkalo.

Sarunas laikā J.Bordāns uzsvēra, ka Latvijas valdība un pilsoņi ar satraukumu un cerībām seko līdzi politiskajām pārmaiņām Baltkrievijā. Latvija kā demokrātiska ES un NATO dalībvalsts vēlas kaimiņos redzēt neatkarīgu, demokrātisku, drošu un pārtikušu Baltkrieviju.

Valērijs Cepkalo norādīja, ka ir svarīgi uzturēt un nostiprināt ekonomiskās saites, un pauda pārliecību, ka divpusējās ekonomiskās sadarbības jomā ir iespējama vēl ciešāka abpusēji izdevīga mijiedarbība.

Savukārt J.Bordāns apliecināja, ka demokrātisku pārmaiņu nostiprināšanas gadījumā Baltkrievija var rēķināties ar Latviju kā vienu no visciešākajiem sabiedrotajiem Eiropas Savienībā. Abas puses bija vienisprātis, ka Baltkrievijas varas iestādēm nepieciešams atbrīvot visus politieslodzītos un nekavējoši pārtraukt milicijas un OMON vardarbību pret valsts iedzīvotājiem un protestu dalībniekiem.

Līdz šim Latvija un Baltkrievija ir īstenojušas lietišķas, savstarpēji ekonomiski izdevīgas kaimiņattiecības daudzu gadu garumā. Latvijas ārpolitika ir veidota, balstoties uz atziņu, ka kaimiņvalstīm ir jāsadarbojas, pat ja politiskās vērtības un ārpolitikas prioritārie virzieni abām pusēm ir bijuši atšķirīgi.

Šovasar ir noticis principiāls pagrieziens, jo baltkrievi paši ir noticējuši, ka ir iespējamas demokrātiskas pārmaiņas viņu valstī un Latvijas iedzīvotāji ir solidāri ar baltkrieviem, jo kopš dziesmotās revolūcijas Baltijā zinām, cik svarīgs ir starptautisks atbalsts, tā J.Bordāns.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU