DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Diskutēs par izaicinājumiem ūdenssaimniecības pakalpojumu organizācijā un ilgtermiņa stratēģiju

Trešdien, 21.oktrobrī, plkst.13.00 Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) attālināti norisināsies ekspertu diskusija par izaicinājumiem ūdenssaimniecības pakalpojumu organizācijā, nepieciešamo ilgtermiņa stratēģiju un sistēmisku pieeju. Saruna notiks LPS Tautsaimniecības un Reģionālās attīstības un sadarbības komitejai apvienotajā sēdē, sadarbībā ar Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju.

Diskusiju tiešraidē varēs skatīties ŠEIT!

Pasākuma mērķis ir kopīgi visām iesaistītajām pusēm rast vienotu redzējumu, efektīvu risinājumu nozarē un izveidot visaptverošu ceļa karti ūdenssaimniecības pakalpojumu ilgtspējīgai politikai un sistēmiskai pieejai, tai skaitā finansējuma piesaistei. Ūdensapgāde un notekūdeņu apsaimniekošana ir ļoti būtiska valsts un pašvaldības funkcija, kas ietekmē ne tikai vidi, bet arī iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tomēr tās realizācijā ir konstatētas problēmas, līdz ar to ir nepieciešama kompleksa un visaptveroša šo funkciju un pakalpojumu plānošana.

Diskusiju atklās Valsts kontroles pārstāvis, kas informēs par revīzijas rezultātiem  “Vai valstī izveidotā notekūdeņu savākšanas, novadīšanas un attīrīšanas sistēma nodrošina vides aizsardzību pret komunālo notekūdeņu kaitīgo ietekmi?”. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola stāstīs par valsts politiku notekūdeņu apsaimniekošanas jomā - notekūdeņu apsaimniekošanas un dzeramā ūdens investīciju plānu  2021.-2027.gadam.

Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija paudīs viedokli par ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu politiku pašvaldībās, ūdenssaimniecības pakalpojumu organizatorisko struktūru un maksas regulēšanu  par asenizācijas notekūdeņu izvešanu pakalpojumiem. 

Diskusijā piedalīsies arī Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas valde, akcentējot problēmas un izaicinājumus ūdenssaimniecības pakalpojumu organizācijā. Savukārt LPS iepazīstinās ar eksperimentālās statistikas datu pielietojuma iespējām aglomerāciju noteikšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU