DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VNĪ: Klientu apkalpošanas centra Talejas ielā 1, Rīgā uzlabošanas projektā ieguldīs 12 500 eiro

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” kā ēkas Talejas ielā 1, Rīgā pārvaldītājs Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzdevumā organizētajā iepirkumā klientu apkalpošanas centra interjera un norāžu dizaina projekta izstrādei starp 6 pretendentiem par saimnieciski izdevīgāko atzinis SIA “JUMIKS Ltd” piedāvājumu par 12 500,00 eiro. Telpas pēc veiktajām izmaiņām kļūs funkcionāli ērtākas, uzlabojot apkalpošanu VID, Valsts sociālās apdrošināšanas, Valsts darba inspekcijas un VNĪ klientiem, informē VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļa.

Projekta ietvaros paredzēta Klientu apkalpošanas centra zonējuma maiņa, nodalot klientu apkalpošanas, uzgaidīšanas un darba (piemēram, darba ar datoru) zonas. Visām valsts iestādēm ir jāievēro un pakāpeniski jāievieš 2018. gadā izstrādātās vadlīnijas par Vides pieejamību publiskajām būvēm un telpām un publiskajai ārtelpai. Neskatoties uz to, ka lielākā daļa šo prasību jau darbojas, VID klientu apkalpošanas zonā ir novēroti vairāki aspekti, kurus uzlabojot paaugstinātos apkalpošanas kvalitāte. Piemēram, paredzēta klientu apkalpošanas darba galdu nomaiņa saistībā ar to, ka šobrīd zāle ir izveidota tā, ka apmeklētājiem ir jāstāv kājās un vecāka gada gājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tas nav viegli.

Lielāko daļu valsts iestāžu piedāvāto pakalpojumu iespējams saņemt elektroniski, tāpēc klientu un darbinieku ērtībai paredzēts pārveidot piekļuvi EDS (elektroniskās deklarēšanas sistēmas) pašapkalpošanās kioskiem, lai, ievērojot drošības prasības, vairotu klientu individuālās digitālās prasmes un viņi paši pārliecināti varētu darboties e-vidē.

Šobrīd ēkā atrodas ne tikai VID, VSA un VDI, bet arī VNĪ darba telpas. Uz biroja kompleksu Rīgā, Talejas ielā 1, VNĪ komanda pārcēlās 2019. gada nogalē  no trīs dažādām adresēm Vecrīgā  – Vaļņu 28, Mucenieku 3 un Smilšu ielas 1, kas ļāva ievērojami samazināt telpu platību (par 45%), izmaksas, veicināt komandas darbu un informācijas apmaiņu un pielāgot darba vidi mūsdienu prasībām. Vienlaikus telpās Talejas ielā ir ievērojami zemāki uzturēšanas izdevumi, uzkopšanas, pasta un citu pakalpojumu izmaksas, Rēķināts, ka VNĪ pārceļoties uz Talejas 1  piecu gadu periodā tiks ietaupīti aptuveni 900 tūkstoši eiro. Plānots, ka tuvākajā nākotnē uz ēku pārcelsies arī Specializētā nodokļu un muitas lietu prokuratūra.

Kopumā VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Šogad pabeigta nama Aspazijas bulvārī 7 pielāgošana prokuratūras vajadzībām, energoefektivitātes projekti Valsts prezidenta rezidencē Jūrmalā, Latvijas Nacionālā arhīva ēkā Daugavpilī, kā arī fasāžu atjaunošanas darbi, logu atjaunošana un ieejas portāla restaurācija Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā Palasta ielā 2, Rīgā. Lielākie VNĪ būvniecības stadijā esošie attīstības projekti šobrīd ir Latvijas Okupācijas muzeja un jaunās piebūves „Nākotnes nams” būvniecība, Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas atjaunošana Lāčplēša ielā 25, Rīgā, fasādes atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana Dailes teātra ēkai Brīvības ielā 75, Rīgā, kā arī infrastruktūras sakārtošana robežšķērsošanas vietās “Terehova”, “Pāternieki” un “Silene”.

VNĪ pērn Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augsto zelta godalgu un speciālbalvu par straujāko izaugsmi, kā arī iekļauts VID „Baltā saraksta” zelta līmenī. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU