DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Pļava ienāk Straupes Slow food tirdziņā 20. septembrī

FOTO: Kaspars Teilāns

20. septembrī no plkst. 11.00-15.00 Latvijas Dabas fonds un tā projekts GrassLIFE aicina apmeklēt Pļavas dienu Straupes lauku labumu tirdziņā Zirgu pastā. Šajā dienā Straupes tirdziņa lielisko atmosfēru un izcilo produktu klāstu papildinās dažādas nodarbes, kuras palīdzēs apmeklētājiem uzzināt vairāk par dabisko pļavu, savukārt pircēji varēs iepazīties ar pļavai draudzīgiem tirgotājiem un iegādāties dažādus ar dabisko pļavu saistītus produktus.

Tirgus apmeklētāji bez maksas varēs cienāties ar šefpavāra Ingmāra Ladiga gatavotām uzkodām no pļavas produktiem, darboties radošajā darbnīcā un pagatavot savu augu mandalu uzņēmuma “Lauku tējas” pārstāves Evitas Lūkinas vadībā, kā arī baudīt siltu pļavas tēju un piedalīties dažādos ar dabisko pļavu saistītos konkursos. Par Pļavas dienas atmosfēru rūpēsies improvizators un pasākumu vadītājs Marģers Majors.

Tirgū piedalīsies pļavai draudzīgi tirgotāji no visas Latvijas – bioloģiskās gaļas ražotāji “Neganti Gardi”, biškopības saimniecība “Priežukalns”, kazas piena produktu ražotāji “Burkānciems”, uzņēmums “Dabas Dots” ar saviem dzērieniem, daudznozaru saimniecība “Jaun-Ieviņas” un citi.

Pļavas dienā Latvijas Dabas fonds un tā dabisko zālāju atjaunošanas projekts GrassLIFE piedāvās iepazīties tuvāk ar dabiskās pļavas nozīmi, tās sniegtajiem produktiem un izvēlēties savu pļavas apņemšanos – rīcību, ar kuru ikviens var palīdzēt saglabāt un atjaunot dabiskās pļavas Latvijā. Sarunās ar Latvijas Dabas fonda ekspertiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par dabisko pļavu.

Dabiskā pļava ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā, tāpēc Pļavas dienā Latvijas Dabas fonds un tā dabisko zālāju atjaunošanas projekts GrassLIFE aicina atbalstīt pļavu un dabas daudzveidības saglabāšanu un pļavai draudzīgos produktu ražotājus.

Par GrassLIFE

Projektu “GrassLIFE: Zālāju atjaunošana un to dažādas izmantošanas veicināšana” īsteno Latvijas Dabas fonds, sadarbojoties ar partneriem – Latvijas Universitāti, Vides Risinājumu institūtu, z/s “Krastiņi” un 11 saimniecībām visā Latvijā. 

Projekta mērķis ir palīdzēt Latvijā saglabāt vērtīgās un izzūdošās dabiskās pļavas – atjaunot tās un veicināt tajās dabai draudzīgu saimniekošanu. Projekts tiek īstenots no 2017. līdz 2023. gadam. Tas norit 14 Natura 2000 teritorijās. Projekta kopējais budžets ir 4.3 miljoni eiro, no tiem nozīmīgi ieguldījumi paredzēti gan ganīšanas infrastruktūras izveidei projekta saimniecībās, gan pļavu atjaunošanai un mobilā ganāmpulka izveidei un darbībai. Projektu finansē Eiropas Savienības LIFE programma, Latvijas Valsts reģionālās attīstības aģentūra un projekta partneri.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU